Puurmanis möödus isadepäev üheskoos meisterdades

JAAN LUKAS

 

Puurmani ja selle ümbruse pered kogunesid isadepäeva tähistamiseks kunagisse mõisa tõllakuuri sisustatud töötuppa mänguasju ja mitmesuguseid tarbeesemeid meisterdama. Kaasa lõid emadki, kes proovisid käteosavust ja ühtlasi valmistasid pidupäevaroogasid.

Isadepäeva ühe korraldaja Margus Mölderi sõnul tulid Puurmani mõisakooli juures asuvasse tõllakuuri koos laste ja lastelastega meisterdama nii isad kui vanaisad. “Võimalus oli kasutada poiste tööõpetuse klassi tööriistu, kuid rohkesti tehnikavärki võeti ka kodudest kaasa. Selline ettevõtmine on tõesti vajalik, sest käelist tegevust tuleb hakata harjutama maast madalast,” rääkis ta. Meisterdamisel võeti ennekõike arvesse laste soove. Teedeehitaja Tarvi Saarse treis oma nelja-aastase poja Jaanuse soovil traktorile puust rattaid, sest Jaanus oli öelnud, et traktorile tuleb alla panna  ikka täiesti uued rattad. Rait ja Annika Ojasaar olid meisterdama saabunud Sadukülast. “Tegime ühiselt mängumaja, mille ehitamiseks meie nelja-aastane laps usinasti nõu andis ja pärast seda saime veel valmis lindude söögimaja,” lausus Annika. Koos lapselapse Kerdoga ehitas mängumaja ka kauaaegne traktorist Ain Kurs.

“Elame Rakveres. Tulime perega Puurmanisse sugulastele külla ja otsustasime kaasa lüüa ka isadepäeva meisterdamisel. Tegime väikesele Ristole mänguauto, mille kaunistamine jäi minu hooleks. Sellist käsitööd tegin ma esimest korda,” rääkis pereema Kristiina Võsu.

Tõllakuuri teisel korrusel valmisid aga isadepäeva pidusöögid.  Lidia Rohtla valmistas porgandikompvekke, mille komponentideks porgand, kookoshelbed, laimi- või sidrunitükid. Keedeti ka suppi ja küpsetati pannkooke. Mõni pere oli kaasa toonud kodus küpsetatud leiba. Põhilise vaeva nägi seltskond, kes end praegu lihtsalt kokkajate klubiks kutsub, sest ametlik nimi on alles tarvis välja mõelda.

 “Meid on kaheksateist naist. Tulime kokku mõttevahetuseks, et Puurmani kandi käekäigu üle arutada, ja otsustasimegi koos käima hakata, et vajalikke oskusi õppida ja meeldivalt aega veeta. Mõistagi on soovijatel võimalik meiega ühineda,” lisas kokkajate eestvedaja.

blog comments powered by Disqus