Puurmanis kulutakse miljoneid mõisakompleksi renoveerimiseks

Puurmani vallavanem Rein Paap ütles, et keskkoolihoones renoveeritakse teine korrus. ?Kohaliku omavalitsuse eelarvest eraldatakse selleks tööks 1 miljon krooni. Ülejäänud osa vajaminevast summast ehk ligi 3,4 miljonit krooni laekub Kohaliku Omavalitsuse Investeeringute Toetamise Fondist. Koolimaja teise korruse remontimisel järgitakse kunagise mõisaarhitektuuri nõudeid. Projekteerimistöid tehakse koolimaja uuendamisel 100 00 krooni eest, seegi summa tuleb valla eelarvest,? kinnitas vallavanem.

Puurmani pargi uuendamiseks ja endiste mõisahoonete taastamiseks vajalike projektide koostamiseks eraldati vallale struktuurifondide projektide ettevalmistamise fondist ligi 260 000 krooni. Valla osalus projekteerimise eest tasumisel on 87 000 krooni.

Töömahukamaks keskkonna alaseks ettevõtmiseks on veevärgi- ja reoveesüsteemide ümberehitamine. Vald osaleb Emajõe ja Võhandu jõe veevärgi projektis 1 miljoni 60 000 ja Põltsamaa ning Pedja jõe projektis 370 000 krooniga. Viimane lahendab veevärg- ja kanalisatsiooniprobleemid Sadukülas

?Tänavusest eelarvest on veel 220 000 krooni plaanis kulutada vallamaja remontimiseks, 120 000 krooni kaupluse taasavamiseks Sadukülas ja 20 000 krooni Pikknurme piirkonna kindlustamiseks internetiühendusega,? lausus Rein Paap.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus