Puurmanis korraldatakse talvine perepäev

Eeloleval laupäeval, 14. detsembril saab Puurmani mõisakompleksi tõllakuuris teoks talvine perepäev. Ürituse korraldaja Jana Kuusk rääkis, et mõned kuud tagasi korraldati  Puurmanis  ümarlaud, mille kutsusid kokku Puurmani valla Pööra külas elavad Karine ja Risto Siil. Kokkusaamisel arutati, kuidas Puurmani rahva töövälist elu huvitavamaks ja aktiivsemaks muuta.

Esimesel kokkusaamisel loodi töörühmad ning jagati  valdkonnad nende vahel ära. Hiljem said töörühmad veelkord kokku, et siis juba konkreetsemalt üht või teist ettepanekut kaaluda.

Muu hulgas oli juttu sellestki, kuidas hakata aktiivsemalt kasutama Puurmani mõisakompleksi juurde kuuluvat tõllakuuri, kus on siiani vaid kooliõpilaste tööõpetuse tunde läbi viidud.  Töörühmade poolt tehti tookord ettepanek luua Puurmanis kokandusklubi, mis ongi tänaseks teoks saanud.

Teise olulisema ettepanekuga pakuti välja idee hakata tõllakuuris korraldama perepäevi, millest esimene sai teoks isadepäeval. Mehed ja poisid tegid hoone alumisel korrusel puidutööd. Meisterdati toole, taburette, mänguasju ja muud. Mõned isad olid meisterdamiseks tarvilikud tööriistad kodunt kaasa toonud. Naised ja tüdrukud keetsid perepäevalistele suppi ning küpsetasid pannkooke.

Kokandusklubi on laupäeval toimuvaks perepäevaks välja kuulutanud konkursi “Mõisaküpsetis 2013.” Küpsetisi asub hindama žürii, aga oma arvamust saavad avaldada ka kõik perepäeval osalejad.  

Küpsetistekonkurss saab teoks esimest korda ja seetõttu ei oska korraldajad ennustada, kui palju neid tuuakse. Seega oleks hea, kui konkursil osaleda soovijad registreeruksid hiljemalt reedeks, 13. detsembriks. Kolmapäeva ennelõunaks oli endast teada andnud viis küpsetajat. Kõige paremate küpsetiste autoritele  pakutakse võimalust valmistada neid ka valla pidulikeks sündmusteks. Võib ka juhtuda, et paremate retseptide järgi hakatakse kooke-pirukaid valmistama Puurmani mõisa köögis ning neid saavad edaspidi maitsta ka mõisa külalised.

Jana Kuuse sõnul osales eelmisel Puurmani perepäeval ca 30 inimest ja ta loodab, et vähemalt sama palju tuleb osalejaid ka seekord. Jana Kuusk avaldas ka lootust, et perepäevast saab  Puurmanis pikaajaline traditsioon.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus