Puurmanis käib tammiehitus

?Projekt läks kokku maksma 3,7 miljonit, sellest 2,8 saime Keskkonna Investeeringute Keskuselt, 420 000 on Puurmani valla omaosalus ja 400 000 saime täiendavalt Põllumajandusministeeriumilt, läbi Jõgeva maaparandusbüroo,? rääkis Puurmani vallavanem. Tammi ehitus on esimene suurem projekt, mis Puurmanis Kuusi vallavanemaks olemise ajal käivitus. ?Sellega alustas tööd juba eelmine koosseis,? täpsustas Kuus.

Jõevee üldsulgemiseks valmis

ASi Hüdroehitus töömehed on esmalt tegelnud peamiselt veetaseme langetamisega, et Pedja jõel oleks üldse võimalik töötada. ?Kui vihma tuleb, on meil kohe käed-jalad jälle tööd täis,? ütles Vooremaale ASi Hüdroehitus projektijuht Mati Ruumet. ?Valmidus jõevee üldsulgemiseks on meil ka täiesti olemas, selleks kasutame vajadusel pontoone,? rääkis Ruumet eile vihmasesse taevasse vaadates.

Peale Hüdroehituse teostab Puurmanni tammi ehitusel töid veel Jõgeva maakonna ettevõte OÜ Siimel, kellel on varasemast palju kogemusi tammide ja muu hüdroehituse alal. Veetõkkevarjed on tellitud Tallinna firmalt, elektri- ja automaatikatöid teostab OÜ TAA Elekter. Uus elektritoide tuleb maa-aluse kaabliga, praegused postid kaovad ära.

Projektijuhi sõnul rekonstrueeritakse sild täielikult, senisest laiemaks Puurmanni tammi ei tehta ja tõstemehhanismid jäävad endiselt silla peale, sest vee alla ei saa neid panna. Alumised kaldad ja kalatrepp tulevad senisest pisut erinevad, kuid selle kohta lõplikku projekti veel pole. Praegu tegelevad Hüdroehituse mehed varjete puhastamise ja ekspertiisiks ette valmistamisega. Projektijuhi sõnul valmib objekt kahe kuu pärast.

Puurmani mõisahoone ootab

Augusti lõpus andis Puurmani vallavalitsus sisse taotluse toetuse saamiseks, et renoveerida Puurmani vana mõisahoonet. ?Küsisime Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna toetusfondist selle tarvis 18,5 miljonit,? ütles Kuus. Tegemist on fondiga, mis toetab vanade mõisahoonete renoveerimist eesmärgiga leida neile rakendust turismiobjektina.

Maanteeameti kompetentsi kuuluvat E 263 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee Puurmani liiklussõlme ehituse riigihanget Kuus kommenteerida ei soovinud. Vallavanem kinnitas, et vald on koostööks avatud, kuid kokkuleppeid maaomanikega, nagu ka kõiki muid dokumente, vormistab Maanteeamet.

Teadaolevalt on maanteeametile laekunud viis pakkumist. Maanteeameti Europrogrammide osakonna juhataja Urmas Konsap ütles Vooremaale, et 28. augustil lõppes pikenenud pakkumiste tähtaeg Puurmanni liiklussõlme ehitushanke projektile ja hindamiskomisjon tegeleb praegu nende läbivaatamisega.

Samas on valik tehtud ehitusjärelvalve osas. Puurmanis hakkab ehituse järele valvama Eesti firmadest moodustatud konsortsium, mille liikmed on AS Teede Tehnokeskus, Taalri Varahaldus ja AS Telora. Konsapi sõnul on ikka veel lootust, et tööd algavad plaanipäraselt 1. novembril.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus