Puurmanis hakatakse õppima tantsulist aeroobikat

Alates tänasest algavad Puurmani noortekeskuses tantsulise aeroobika tunnid täiskasvanutele. Tunnid hakkavad toimuma kord nädalas neljapäeviti ja kestavad esialgse plaani kohaselt maikuuni.

Puurmani aeroobikahuvilisi juhendama asuv treener Carolin Arnold lausus, et Puurmaniga on tal kontakt juba seetõttu, et tema vanavanemad on siit pärit ja tema tädi töötab Puurmanis kultuurimaja juhatajana.

Puurmani spordi- ja kultuurimaja direktor Keiu Kess kutsuski noore Tartumaal tantsukooli omava naise Puurmani tantsulise aeroobika treeneriks. Praegu taotleb Carolin Arnold aeroobikatreeneri tunnistust ning seetõttu puutub selle alaga iga päev tihedalt kokku.

Ta juhendab juba praegu Tartus täiskasvanute tantsulise aeroobika treeninguid ja hakkab nüüdsest seda tegema ka Puurmani noortekeskuses.  

Juba möödunud aasta oktoobris hakkas Carolin Arnold juhendama Puurmani lasteaialapsi. Mujal juhendab ta noori alates seitsmendast eluaastast, kuid tema käe all õpivad tantsulist aeroobikat inimesed väga erinevas vanuses, kuni päris eakateni välja.

Tantsutreeneri sõnul tähendab tantsuline aeroobika seda, et ladina-ameerika tantsusamme täiendatakse aeroobikale omase liikumisega. Treeningute kavasse kuuluvad ka jõuharjutused, mida tehakse samuti tantsides. 

Treeneri sõnul ei ole tantsulise aeroobika puhul oluline, kumma jalaga liikumist alustatakse ja ta näitab ise ette, milliseid tantsusamme ja liikumist tasuks teha algajatel ning millised võiksid olla harjutused edasijõudnutele.

Carolin Arnoldi sõnul ta hetkeseisu kohta midagi öelda ei oska, kuid eelmisel nädalal oli treeningu vastu huvi ilmutanud 15 tantsusõpra. Juhendaja arvab, et Puurmani noortekeskuses mahuks mkorraga treenima 20-liikmeline rühm.  Kui huvilisi koguneb rohkem, siis ilmselt leitakse mõni suurem ruum.

Treeningutel osalejatele on kehtestatud tunnitasuks 4 eurot ja kuutasuks 12 eurot. Juhendaja sõnul distsiplineerib selline tasumisviis osalejaid, sest kui kuutasu juba ette ära on makstud, siis tullakse ka tundi.

Kes aga kaugemalt käib ja pole alati kindel, kas ta järgmisel korral trenni tulla saab, see võib maksta iga tunni eest eraldi.  Treeneri sõnul ta ainult täiskasvanute pärast Puurmani kohale sõitma ei pea, sest enne täiskasvanute treeningut toimuvad tal seal tunnid lasteaialastega ning samuti noortega.

Esialgu on plaanis viia treeninguid läbi mai lõpuni, aga treener ei välista võimalust, et need ka suvekuudel kestavad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus