Puurmanis algas ülevallaline mälumäng

Teisipäeval alustas Puurmani ülevallaline mälumäng oma teist hooaega.


Mälumängu on lühemate pausidega Puurmanis mängitud juba 1980. aastate keskpaigast alates. Kaks viimast aastat on Puurmani mälumäng olnud ülevallaline ning selles saavad osaleda asutuste, külade või sõpruskondade kokku pandud võistkonnad ka kaugematest valla nurkadest.
Puurmani mälumängu küsimused koostab neljandat hooaega Postimehe ajakirjanik Villu Päärt, kes võttis mälumängu küsimuste koostamise mõned aastad tagasi üle eelmiselt mälumängu eestvedajalt Toomas Annukilt, nüüdselt Põltsamaa ühisgümnaasiumi loodusainete õpetajalt.
„Mina mäletan, et mälumängu traditsioonile Puurmanis pandi alus juba siis, kui mina alles koolipoiss olin. Toona oli mälumängu eestvedajaks endine Puurmani keskkooli direktor Toomas Annuk, kes andis mõned aastad tagasi teatepulga mulle üle – ütles, et tööd on liiga palju ja ei jõua enam,“ ütles Puurmani kooli vilistlane Villu Päärt, kes on lõpetanud ka Tartu ülikooli ajakirjanduse osakonna. Lisaks ajalehele Postimees on ta töötanud ka teadusportaalis Novaator, ajakirjas Tarkade Klubi ja ajalehes Eesti Ekspress.
Puurmani rahvamaja juhataja Meelis Kõressaar lausus, et hetkel ongi Puurmani Põltsamaa vallas ainus koht, kus mälumäng on sel moel au sees.
„Kui rääkida Puurmani lähedal asuvatest asulatest, kus veel mälumängu mängitakse, siis tean, et hooaega alustas hiljuti ka Laeva mälumäng,“ lausus Kõressaar.
Puurmani mälumängu esimeses voorus kogus enim punkte võistkond Majabänd koosseisus Üllar Schaffrik, Rauno Kuus, Villu Sinimets ja Meelis Kõressaar.
Paremuselt teine oli sel korral võistkond Mõhu (Rünno Savir, Taniel Eensalu, Kalju Mäesepp, Margus Põldma ja Laine Lemberg). Kolmanda tulemuse sai mälumängus võistkond Kursi (Kaja Peedo, Kalev Peedo, Neeme Järva, Hannes Pärli ja Eliko Jürisson).
Mälumängust võtsid osa veel võistkonnad Tapiku (Mihkel Kütt, Lauri Liias, Olev Kull, Taavi Kelder, Eda Kasar), Metsamõisa (Enno Kuusk, Aleksander Grigorjev, Erki Uustalu ja Vahur Ivask) ja Põltsamaa Haldus (Ants Reinumägi, Kalevi Kaur, Ülar Veeväli, Liivi Veeväli, Ivar Karina). Punkte pani kirja Puurmani rahvamaja perenaine Helen Taal.
Eelmisel hooajal võitis Puurmani ülevallalise mälumängu võistkond Majabänd.
Puurmani mälumängu järgmine voor leiab aset 3. novembril kell 19 Puurmani rahvamajas.
TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus