Puurmani vallavanemaks valiti Rauno Kuus

Viiest Reformierakonna, kahest Keskerakonna ja ühest Res Publica saadikust koosnev koalitsioon esitas Puurmani vallavanemakandidaadiks senise abivallavanema 27-aastase Rauno Kuusi.

?Ma olen sündinud ja kasvanud Puurmanis. Lõpetasin Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ning olen töötanud majandus- ja kommunikatsiooniministri Liina Tõnissoni abina. Tänu sellele tööle sain rohkesti kogemusi ja tekkisid suhted paljude mõjukate inimestega. 2004. aastal asusin tööle Puurmani vallavalitsusse, algul olin arenguspetsialist, hiljem sain abivallavanemaks. Tänavustel kohalike volikogude valimistel kogusid rohkesti hääli meie vallas esmakordselt kandideerinud Reformierakonna saadikud, mis tõestab, et inimesed ootavad uuendusi. Arvestades uuendusteootust, nõustusin ka ise vallavanemaks kandideerima,? rääkis Rauno Kuus endast.

Opositsioonis olev Rahvaliidu fraktsioon pakkus vallavanemakandidaadiks senise vallavanema, aastast 1992 Puurmani vallavalitsust juhtinud Rein Paabi.

Rein Paap, kes on aastaid töötanud Puurmani kooliõpetajana, alustas oma sõnavõttu sellest, et paljud tänase Puurmani vallavolikogu liikmed on olnud tema õpilased. Veel kõneles ta vajadusest tagada valla tasakaalustatud areng, toetada hariduselu nii Puurmanis kui Sadukülas, remontida teid.

Mitmeski eluvaldkonnas mõtlevad vallavanemakandidaadid ühtemoodi. Nii peavad mõlemad vajalikuks lõpetada Puurmani mõisahoone renoveerimine.

Rauno Kuus sai vallavolikogu liikmetelt kaheksa ja Rein Paap neli häält. Kauaaegne omavalitsusjuht Paap õnnitles oma mantlipärijat ja soovis talle edu vastutusrikkas ja pingelises töös.

?Üheks esimeseks tööks on mõistagi järgmise aasta valla eelarve koostamine. 2006. aasta märtsiks peaks valmina valla uus arengukava, samuti üldplaneering. Keskkonna Investeeringute Keskusse saadame peagi projekti, mis käsitleb Puurmani paisu renoveerimist,? rääkis uus vallavanem Rauno Kuus.

Vallavanem kommenteeris ka oma eelkäija Rein Paabi kuulumist uue vallavalitsuse koosseisu.

?Kolalitsioon arutas Rein Paabi kaasamist uue vallavalitsuse töösse ja ta jäi ka ise nõusse. Rein Paap hakkab vallavalitsuses tegelema ennekõike valla koolimajadega seotud küsimustega, mida ta põhjalikult tunneb.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus