Puurmani vallal jäid hooned esialgu müümata

Lõppeval nädalal müüdi Puurmani vallas enampakkumistel praegu omavalitsusele kuuluvat kunagist Saduküla meiereihoonet ja katlamaja ning Tõrves asuvat korterelamut. Ühegi hoone omandamiseks ei laekunud ainsatki ostupakkumist.

Teisipäeval sai Puurmani vallamajas esitada kirjalikke pakkumisi  sadakond aastat tagasi valminud Saduküla meierei ja selle läheduses asuva katlamaja ostmiseks. 

“Praegu ei avaldanud keegi soovi ühe ega teise hoone ostmiseks,” ütles Puurmani vallavalitsuse majandusnõunik Neeme Järva, kelle sõnul on ligi hektari suuruse meierei kinnistu alghinnaks 62 820 ja katlamaja kinnistu alghinnaks 25 700 krooni.

Kolmapäeval müüs vallavalitsus suulisel pakkumisel alghinnaga 244 980  Tõrve külas asuvat tühjana seisvat kaheksakorterilist elamut, mille ostmiseks samuti soovi ei avaldatud.

“Puurmanist kaheksa kilomeetri kaugusele jäävas Tõrve külas paiknev elamu ehitati 1958. aastal ning vajab praegu põhjalikku renoveerimist. Loodame, et tulevikus õnnestub siiski leida omanikud nii sellele hoonele kui ka teistele kinnistutele, mida omavalitsus on pidanud vajalikuks müüa eraomandusse,” ütles Neeme Järva.

“Puurmani vallavolikogu otsustab, kas vastavaid hooneid müüa edaspidi suulisel või kirjalikul enampakkumisel ja missugune võiks olla järgmiste pakkumiste alghind, ” lisas ta.

Puurmani vallavanema Rauno Kuusi sõnul hoonete  müümata jäämine valla eelarvele siiski probleeme ei tekita. “Detsembrikuisel volikogu istungil käsitleme lisaeelarvet ning laekumata tulud täidame teistest allikatest. Teadagi pole kinnisvara müümiseks just soodsad ajad, kuid loodame, et kui aasta või paari pärast majanduslik olukord paraneb, siis ostuhuvi  tekib,” märkis omavalitsusjuht.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus