Puurmani valla parim küla on Laasme

Laupäeval teoks saanud Puurmani valla külade päeval valiti mitmete mõõduvõtmiste tulemusena parimaks külaks Laasme. Külade päevale lisas lusti rongkäik, teadmisi prooviti mälumängus, kokandushuvilised pakkusid maitsvat söögipoolist ning selgitati välja ka parim koduõlu.

Puurmani valla külade päeval pakkus atraktiivsust rongkäik, kus vaatamata intensiivsele vihmasajule oli üle ootuste palju osavõtjaid. “Esindatud olid enamik Puurmani valla küladest. Rongkäigus võis näha tsikleid, põllumajandustehnikat, paate, dekoratsioonidega masinaid ja rõõmsaid pidulisi. Näha sai ka murutraktorite ralli võistlusmasinat ja “motoploki” aiatraktorit. Kostüümidest olid ehedamad erinevate ajastute metsameeste riided ja loomulikult kodukandi rahvariided,” rääkis Puurmani vallavanem Margus Möldri. Tema kandis rongkäigus valla lippu. Mõisahoone aias võttis paraadi vastu vallavolikogu esimees Aare Järvik.

Laasmele tõi võidu laul

Tõsiseks katsumuseks kujunes žüriile tegusaima küla välja selgitamine. Aluseks võeti neli põhikomponenti: küla osalemine ja atraktiivsus rongkäigus, laadal, paadirallil ning spordivõistluse tulemus. “Kolm-neli küla olid küllalt tasavägised, määravaks said lõpuks erilised panused nagu Laasme küla spetsiaalselt külapäevadeks tehtud laul. Laasme pälviski konkursil esikoha,” rääkis Margus Möldri.

“Mina volikogu esimehena olen rõõmus, et valla külad nii ühtsetena valmistasid end selleks päevaks ette ja osalesid väga aktiivselt väljapakutud programmis. Nautisin spordiprogrammi läbi viies külade ühtsust saavutada kokkuvõttes parem koht. Tänan kõiki osavõtjaid südamest. Selline ettevõtmine tugevdab kindlasti kogukonna meelsust. Puurmani valla jaoks on olulisimad ikka tema kodanikud ja on seda ka edaspidi,” lisas Aare Järvik.

Mälumängu läbiviijaks oli endine Puurmani koolijuht Toomas Annuk, kes juba pikki aastaid on Puurmanis neid korraldanud. Küsimused olid eelkõige Puurmani vallaga seotud. Mälumängu võitis Jõune küla esindus.

Tammiku hitt on kaerakile

Puurmani mõisa tõllakuuris pakuti erinevaid suupisteid ja laadal mitmesuguseid jooke. Tammiku küla hitiks oli kindlasti vanarahva toit kaerakile, Tõrve pakkus veiseliha hõrgutisi, Jõune kalatooteid, Härjanurme/Pööra erinevaid küpsetisi, Altnurga kitsepiimatooteid, Laasme seajalgu ja suitsukala. Lisaks oli veel leiba, pirukaid, vorsti, vardas põrsas, mitmeid magusaid hõrgutisi.

Parima õlle väljaselgitamiseks korraldatud konkursil sai degusteerida kuut õlut. Kõik kuus olid tuntavalt erineva maitse, värvi ja lõhnaga. Õllemeister Ants Orgulas oli välja pannud lausa kolm erinevat märjukest. Võitjaks osutus Sven Rumvolt oma õllega. Hindajateks olid külade esindajad pluss kolmeliikmeline žürii, kes kõik said anda punktid ühest kuueni, tulemused summeeriti.

Üldvõitja selgitamiseks osalesid žüriis Põltsamaa linnavalitsuse majandusnõunik, Puurmani juurtega, Maimu Kelder, maksu- ja tolliamaeti peadirektor Marek Helm ja vallavanem Margus Möldri.

“Meie külade päeva formaat töötab hästi, sest juba ettevalmistamisel peab kogukond ühiselt panustama ja see liidab. Kindlasti jätkame külade päeva korraldamist ka peale omavalitsuste ühinemist. Tundub, et suurte omavalitsuste tekkimisel võivad sellised ettevõtmised olla isegi suurema tähtsusega kui täna,” ütles vallavanem Margus Möldri.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus