Puurmani valla päeval palju vahvaid ettevõtmisi

Laupäeval esimest korda peetaval Puurmani valla päeval on kavas mitmekülgne kultuuri- ja spordiprogramm, võimalik on tutvuda kohalike toodetega ja saada osa meelelahutusest.

Puurmani vallavanema Rauno Kuusi sõnul tekkis idee vallapäev korraldada möödunud aastal peetud mõttetalgutel.

“Alustame keskpäeval spordivõistlustega. Puurmani ja naabervalla koolipoisid kohtuvad jalgpalliväljakul. Peetakse kergejõustikuvõistlusi erinevas vanuses lastele. Mõisapargis võtavad mehed mõõtu tänavakorvpallis. Spordivõistlused viime kõigepealt läbi seepärast, et osalejad saaksid edasisteks üritusteks riided vahetada ja veidi hinge tõmmata,” rääkis vallavolikogu esimees Aare Järvik, kes on ka kogu vallapäeva juht.

Pool kolm algab rongkäik ülejõelt mõisaparki. Rongkäiku oodatakse endisi ja praegusi vallaelanikke, inimesi ettevõtetest, asutustest, ühingutest, koolide vilistlasi ja kõiki teisi. Mida rohkem rahvast, seda uhkem. Soovitav on tulla atraktiivsetes kostüümides, kaunistuste, lippude, loosungite, piltidega. Rongkäiku sobivad ka masinad, tehnikaseadmed ja koduloomadki,” ütles Rauno Kuus. Vallajuhid peavad avatseremoonial ka kõnet. Esinevad naisrahvatantsurühm ja memmederühm Krehvinad.

Pannkoogid ja veiseliha

Hobusega on võimalik sõita nii kaarikutel (algus noortekeskuse eest) kui ka mõisapargis ratsa. Pargis on avatud ka lasteala, kus saab batuutidel hüpata ja näomaalinguid teha. Kell neli avatakse tõllakuuri ees toidutelk, kus viiakse läbi ka koduõllekonkurss. Pimetestil on degusteerijateks ja hindajateks külade esindajad. Vallavalitsuse töötajad ja volikogu liikmed küpsetavad ja pakuvad tasuta pannkooke. Airi Külvet ja tema Puutsa talu tutvustab ja müüb veiseliha

Parimale külale preemia

Kell viis algab küladevaheline mälumäng viieliikmelistele võistkondadele. Pedja jõel võetakse ümber saariku mõõtu paadirallis. Õhtutunnil algavad võistlused köieveos, nooleviskes, kummiku täpsusviskes ja toiduainete täpse kaalu määramises. Väikese kontserdi sisustab kohalik muusik Meelis Kõressaar.

Kell kümme õhtul algab lossiesisel platsil pika laua pidu, kuhu söögid-joogid ise kaasa võetakse. Pidu lõpeb pool tundi pärast südaööd. Ansambli esinemise vaheajal saab näidata oma rammu sangpommi rebides.  

Puurmani valla päeval peetakse võistlustes ka küladevahelist arvestust. Parim  küla saab rahalise preemia,” lubas  Aare Järvik.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus