Puurmani vald sai juurde seitse heas korras sotsiaalkorterit

Seitsmest sotsiaalkorterist neljas on juba elanikud sees. Üks renoveeritud viietoaline ja üks neljatoaline korter lähevad kasutusse n-ö ühiselamuna ? toad jagatakse elanikele ühe- ja kahekaupa, köök ja vannituba ning WC jäävad ühiskasutusse.

Sotsiaalkorterites vahetati aknad, kütte- ja veetorustik, korrastati sansõlmed ja uuendati sanitaartehnika. Ühele majale sai peale ka uus plekk-katus, sest vana eterniit oli nii katki, et selle parandamine ei oleks ära tasunud.

Üks korter pensionäride kasutusse

Üks kahetoaline korter on Sadukülas antud pensionäride seltsi kasutusse. Seltsi eestvedaja Kalju Vaher tõi sellesse korterisse kaasa suure küünla, mis kingiti mullu seltsile Metsatarekesele tehtud käsitööde eest. Toolid ja laud on juba olemas, samuti ka kohvitassid.

Oma kooskäimiskohta olid pensionärid juba ammu soovinud, nüüd on neil see olemas. “Pidasime kolmapäeval tulevikuplaane, et mida ja kuidas teha. Muidu käisime koos ainult korra kuus, mõnikord koolimajas, mõnikord põllumajandusühistu kontoris. Nüüd võime iga nädal kokku saada,? rääkis Vaher.

Tema hinnangul võivad pensionärid kasvõi iga päev neile kasutada antud korteris kokku tulla, koht on selleks suurepärane.

Vald on lubanud pensionäride korterisse ka arvuti hankida, siis oleks võimalik ka uudiseid lugeda, pangaülekandeid teha või e-kirju kirjutada.

“Kui päris aus olla, siis ega meil neid inimesi, kes arvutiga sinasõbrad, eriti palju olegi,? tunnistas Vaher.

Vald jätkab renoveerimist

Vallavanem Rauno Kuus ütles, et nüüdseks renoveeritud majaosa oleks varsti täiesti kokku kukkunud, sest aknad olid katki ja seinad hallitasid tugevalt. “Mõnesse korterisse ei julgenud sissegi astuda, sest kohe võis midagi pähe kukkuda,? märkis ta.

Kalju Vaheri sõnul meeldis pensionäridele kõige rohkem puhas, soe ja värskelt värvitud seintega trepikoda. “Ega ainult meie kooskäimistingimused paranenud, need, kes sotsiaalkorteritesse elama asuvad, nende elukvaliteet on ikka oluliselt paranenud,? märkis ta.

Vallavanem Rauno Kuus rääkis, et Puurmanis kehvas seisus olevas nn ringhoones asuvates sotsiaalkorterites elavatele inimestele tehakse ettepanek kolida Sadukülla ja nende korterid müüakse. Kogu maja renoveerimiseks kuluks tema sõnul vähemalt viis-kuus miljonit krooni ja vallal seda raha ei ole. “Arendaja mure on, mis ta majaga edasi teeb,? ütles Kuus.

Puurmani vallas on hinnanguliselt 25-30 inimest, kes vajaksid sotsiaalpinda. Ka järgmisel aastal üritab vald veel sotsiaalkortereid renoveerida, kui Kredexist toetust saab. Taotlus on juba esitatud, oodatakse vastust.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus