Puurmani vald sai 15-aastaseks

Puurmani valla aastapäeva tähistamisele kohalikku kultuuri- ja spordimajja oli kogunenud üle saja inimese. Õhtut juhtis kultuuritöötaja Keiu Kess. Peomeeleolu loomiseks elati esmalt kaasa operetiartistide kontserdile. “15 aasta taguses Eestis oli kindlasti rohkem küsimusi kui vastuseid ja mitmed tollal tehtud otsused sisaldasid piisavalt ajastu hõngu,” märkis Puurmani vallavanem Rauno Kuus.

Puurmani valla saamislugu ja esimesi aastaid meenutasid ka eelmised omavalitsusjuhid: Vello Pettai, kes juhtis valda 1991. aastal, mil Eesti Ülemnõukogu Puurmanile omavalitsuse staatuse andis, ja Rein Paap, kes töötas vallavanemana aastail 1992 kuni 2005. Nad rääkisid vallaks saamiseks vajaliku arengukava koostamisest, Utsali polügooniga seotud küsimuste lahendamisest, mõisahoone restaureerimistööde algusest.

Praegune vallavanem Rauno Kuus kinkis oma eelkäijatele joogipudelid, millel vaimukad sildid “Vello Võimas” ja “Rein Rõõmus “. Samasugused vaimukalt sildistatud pudelid said endale ka vallavolikogu esimehena ametis olnud Arvi Tupits, Esko Krinal ja Peeter Kallasmaa.

Puurmani valda tervitas sünnipäeva puhul Jõgeva maavanem Aivar Kokk. Samuti olid tähtpäevaks õnne soovimas Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Ants Orgulas ja mitmed Jõgevamaa omavalitsusjuhid. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots toonitas, et Puurmani vald on koos Põltsamaa linnaga osalenud mitmetes ühisprojektides.

Õnnesoovid Jõgeva rahvalt edastas linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Oma mõtted tõi koosolijateni ka EELK Kursi koguduse kirikuõpetaja Sulev Sova.

Eelmine Põltsamaa linnapea, tänane Riigikogu liige Margi Ein tuletas hea sõnaga meelde Puurmani valla osalemist Põltsamaa piirkonna nelja omavalitsuse ehk 4P koostöös. Riigikogulane Marika Tuus avaldas lootust, et varsti avanevad võimalused ka Puurmani kultuuri- ja spordimaja remontimiseks. Rõõmu ja optimismi sisendas Puurmani rahvale ka riigikogulane Tarmo Leinatamm.

Pärast kõnede ja tervituste kuulamist mindi õue imetlema ilutulestikku, mille sünnipäeva pidavale vallale kinkisid kohalikud ettevõtjad. Kultuuri- ja spordimaja fuajees sai vaadata ka näitust, kus fotode ja vallalehe väljalõigete abil möödanikku kajastatud.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus