Puurmani vald kuulutas välja mõisahoone sisetööde hanke

Puurmani vald kuulutas 30. oktoobril välja hanke mõisahoone esimese korruse interjööri restaureerimiseks. Pakkumisi on aega esitada 23. novembrini.

Puurmani vallavanem Rauno Kuus ütles, et seekord pole ehitajal võimalik pakkumisega eriti palju mööda panna, kuna sisetööde projekt on olemas ja kõik täpselt teada, mida teha tuleb.

Vallavanema kinnitusel võivad reaalsed pakkumised jääda umbes seitsme-kaheksa miljoni krooni kanti.

Kevadel tühistas Puurmani vald mõisa välisfassaadi restaureerimise esimese hanke ja kuulutas välja teise. Vallavanem ütles tookord, et nad soovivad täpsustada tööde mahtusid ja tingimusi, et välistada olukord, kus tööde tegija hiljem lisaraha nõudma hakkab.

Puurmani mõisa välisfassaadi restaureerimise teise hanke võitis Tartu ehitusfirma Tevo koos Tartu Restauraatoriga. Nende pakutud summa ilma käibemaksuta oli 2,34 miljonit krooni. Tööd lossi välisfassaadiga algasid augustis ja lõpevad tuleval aastal.

Puurmani lossi kordategemiseks sai vald Norra ja Euroopa majanduspiirkonna rahastatava regionaaltoetusena miljon eurot ehk 15,67 miljonit krooni. Omaosalusena peab vald lisama 2,76 miljonit krooni, millest üks miljon tuleb tõenäoliselt laenu võtta ning ülejäänud summa peaks tulema valla 2009. aasta eelarvest.

18,76 miljoni krooniga peaks Puurmani lossis korda saama esimene korrus, kus on kõige uhkemad paljude kaunistustega ruumid nagu saal ja mõisaproua buduaar. Veel saab korda lossi välisfassaad ning vahetatud katus.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus