Puurmani spordi- ja kultuurimajas algas uus hooaeg

Nii, nagu koolides, algab ka rahvamajades uus aasta septembris, kui isetegevusringid taas proovidesse kogunevad. Puurmani spordi- ja kultuurimajas algas uus hooaeg 7. septembril, kui isetegijad ja nende juhendajad kohvilaua ümber kokku said, et aastaplaanid paika panna.

Kultuurimaja juhataja Keiu Kessi kinnitusel jätkub Puurmanis selgi talvel tegemist igas eas tantsu- ja  lauluhuvilistele, samuti saab kaasa lüüa spordiringides. 

“Proovidega alustasid memmede, neidude-naiste ja segarahvatantsurühm, keda juhendab Ülle Ant. Uusi tantsijaid võetakse vastu kõikidesse rühmadesse, eriti vajaks täiendust segarahvatantsurühm.

Laste tantsukollektiivi STEPS, kus on kolm vanuserühma, juhendab Laura-Liis Käis.

Noorte näiteringiga tegelen ise, segakoori juhatab  Anneli Rebane,“ rääkis Keiu Kess.

Veel jätkavad tema sõnul tegutsemist lauatenniseringi noorem ja vanem rühm ja naiste võimlemisrühm, saab mängida korvpalli ja saalihokit.

Spordi- ja kultuurimaja on kohtumispaigaks ka valla pensionäride ühingule Ajaratas. Esimene sügisene kokkusaamine on 21. septembril kell 16.00. 
 
Spordi- ja kultuurimaja juhataja sõnul saab ringide tööst ja  osalemisvõimalustest täpsemalt teada, kui saata kiri aadressil  
kultuurimaja@puurmani.ee või helistada talle numbril 5349 4131. Edaspidi on kogu info kättesaadav ka Puurmani valla kodulehel.

“Segakoor tähistab sellel sügisel oma 25. sünnipäeva.   19. novembril korraldame sel puhul kontserdi ja väikese peo.

Novembri viimasel pühapäeval süütame advendiküünla, detsembris toimub valla eakate jõulupidu, veebruaris vabariigi aastapäeva kontsert. Need on traditsioonilised pidulikud sündmused, kus oma maja isetegevuskollektiivid üles astuvad. Samuti korraldame alati kevadkontserdi, mis on seekord ilmselt  aprilli lõpus.

Ka maakondlikel ja vabariiklikel sündmustel on plaanis kaasa lüüa.

Rahvatantsurühmad ja koor osalevad Jõgevamaa laulu- ja tantsupeol 28. mail, neidude-naiste rahvatantsurühm harjutab hoolega, et pääseda esinema 12. juunil Jõgeval peetaval üleriigilisel  I Naiste tantsupeol. Segakoor osaleb ka Peipsi äärsete maakondade laulupeol, mis peetakse 11. juunil Intsikurmus,” loetles kultuurimaja juhataja, kes ise aastaid noorte näiteringi juhendanud on ja  oma käealustega selgi kultuuriaastal nii märtsis Tabiveres peetavatel maakonna näitemängupidustustel kui EHL-i kooliteatrite kirjanduslikus suveprojektis kaasa lööb. STEPS-i tantsurühmad osalevad aga kindlasti veebruaris  Põltsamaal peetaval Koolitantsu eelvoorul. 

“Meie majas töötab ka Põltsamaa muusikakooli Puurmani filiaal, kus jätkab  sel sügisel muusikaõpinguid 11 last.  Õppida saab klaverit ja akordioni, õpetavad Margit Pettai ja Anneli Rebane,” lõpetas ülevaate  Puurmani spordi- ja kultuurimaja alanud hooaja plaanidest selle juhataja Keiu Kess, kellel  täitus augustis 21. tööaasta —  samas majas ja samas ametis!

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus