Puurmani spordi- ja kultuurimaja sai uusi rahvarõivaid

Möödunud nädalal Puurmanis peetud traditsioonilisel valla eakama rahva jõulupeol nägi publik esimest korda ka uhiuusi rahvarõivaid, mida kandsid kolm esinenud tantsurühma — memmede, neidude-naiste ja segarahvatantsurühm.

  

“Kui rahvatantsurühmad 2009. aasta sügisel meie majas pärast pausi taas tegutsemist alustasid, olin fakti ees, et esinemisriietus puudub täielikult.  

Viimati tellisid ja ostsid Kursi kihelkonna rahvariided 1990. aastate  alguses endale meie segakoori lauljad. Sel korral oli aga riiete tellijaks Puurmani vallavalitsus, et riided jääksidki meie spordi- ja kultuurimajale,” rääkis maja juhataja Keiu Kess.

Eesti Kultuurkapitalilt taotleti ja saadi rahvariiete soetamiseks 25 000 krooni,  PRIA Leader-programmile kirjutas Keiu projekti ja sai  122 000 krooni ning Puurmani vallavalitsus toetas omalt poolt 20 000 krooniga.

“Kokku telliti 22 Kursi naise ja kaheksa mehe rahvarõivakomplekti. Lisaks oli isetegevuslastel võimalik tellida samadelt tegijatelt oma raha eest  varem ostetud rahvarõivakomplektide täienduseks üksikuid esemeid,” rääkis Keiu. Tema kinnitusel on nüüd kõiki kolme tantsurühma tõesti lust vaadata. Möödunud pidudehooajal ei jäänud neil küll rõivapuudusel esinemata, kuid need olid siit-sealt kokku laenatud ja pilt oli väga kirev.  

Möödunud talvel tellisid tantsijad oma kulu ja kirjadega endile kingad ja pastlad, järgmisel aastal tuleb aga spordi- ja kultuurimaja juhatajal ka riidekomplekte juurde muretseda, sest sel sügisel lisandus kõigisse rühmadesse uusi tantsijaid. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus