Puurmani Romantiline suveõhtu on pühendatud vabadusele

Juuli viimasel laupäeval Puurmani mõisas peetav „Romantiline suveõhtu“ on Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhul pühendatud vabadusele.

„Heidame sel päeval pilgu ajalukku, mõtiskleme vabaduse väärtuste üle. Oleme uhked oma riigi ja rahva üle. Ärevatel aegadel julgeme häälekalt tunnistada, et armastame oma maad, et oleme valmis oma riigi eest võitlema. Sügav kummardus ja lõpmata suur austus meestele, kes võitlesid 90 aasta eest meie riigi vabaduse eest. Nende meeste selge pilk ja ennast ohverdav isamaa-armastus kinkis meile oma riigi. Need mehed kuulasid oma südamehäält ja võitlesid kõige kallima  – vabaduse nimel,“ ütles Puurmani Spordi- ja Kultuurimaja direktor Keiu Kess. 

Seminaril räägib Olev Teder Kuperjanovist

Inimesele on omane soov olla vaba, ise otsustada ja vastutada oma elu, perekonna ja riigi eest. Julius Kuperjanov asutas 1918. aasta 23. detsembril Puurmani mõisas partisanide pataljoni. Vabaduseiha ja mure isamaa pärast tõi Puurmanisse mitusada meest kõigil ühine unistus – vaba Eesti. Olev Teder kirjutas hiljuti raamatu Julius Kuperjanovist. „Tema räägibki Puurmani lossis kell 20 algaval seminaril Kuperjanovist ja vabadusvõitlusest. Tahame ajalootunniga väärtustada vabaduse ideed ja austust avaldada neile meestele, kes alustasid sõjateed Puurmanist,“ rääkis Kess. 

Kontsert ja öökino

Kell 21 algab Tiit Petersoni ja Hong-Kongi kontratenori Kabo Chani kontsert. Seejärel, kell 22 liigub rahvas lossi taha parki, kus näidatakse kino. Külla tuleb kinobuss.

See on juba kaheksas „Romantiline suveõhtu“ Puurmani lossis. Tavaliselt on sellel õhtul kindel teema. Ja kindlad esinejad. Puurmanisse on jõudnud nii kodu- kui välismaal kuulsaid muusikuid. „Koostöö Tiit Petersoniga on seni väga hästi toiminud,“ nentis Kess.

„Romantiline suveõhtu“ oleks toimunud nii või teisiti, kuid kuna see sattus Eesti Vabariigi juubeliaastal omavalitsuste kuusse, planeeris Puurmani kultuurijuht üritusi natuke pikemalt. „Võtsime ajalootunni, kontserdi ja filmi. Nüüd saab igaüks valida, mida ta siis tahab – mõni inimene ei tule kontserti kuulama, aga hea meelega vaataks filmi,“ tõdes Keiu Kess.

Öökinos saab vaadata filmi „Georg“. Kui sadama hakkab, kolitakse filmi vaatama Puurmani lossi saali. Pääsmed kontserdile ja öökinno maksavad 25 krooni.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus