Puurmani Põllumajandusosaühing renoveeris kontorihoone

Puurmani Põllumajandusosaühing renoveeris tänavu nelja kuuga oma kontorihoone. Maja sai uue väljanägemise nii seest kui ka väljast ning töötajad paremad töötingimused.

Puurmani Põllumajandusosaühingu (POÜ) juhataja Arvi Kink ütles, et maja oli väga vana ega pidanud enam sooja. Igas toas oli ahi ja nende kütmisega tuli talvel kurja vaeva näha, kuid ikkagi oli inimestel külm. Ka puid kulus omajagu.

“Nüüd panime majja maakütte ja loodame, et meie töötajad ei pea enam külmetama,” lisas ta.

Maja renoveeris peatöövõtjana Cobra Grupp. Töid tehti kahes järgus – kõigepealt koliti pool maja tühjaks ja seal asusid tegutsema ehitajad. Kui üks pool valmis, kolis kontor valmissaanud ossa ja renoveerimistööd algasid maja Puurmani asula poolses osas. Seal lõhuti ka osade ruumide vahel seinad, nii et nüüd on olemas kena koosolekute saal koos pisikese kööginurgakesega, kus saab ka väiksemaid koosviibimisi korraldada.

Arvi Kink rääkis, et algul plaanisid nad jätta majale vana katuse, kuid töö käigus selgus, et vaja oleks ikkagi uut. Ka see töö tehti ära. “Pole mõtet midagi poolikult teha,” nentis Kink.

Kui palju maja renoveerimine maksma läks, ei osanud osaühingu juhataja veel öelda, sest summad on kokku löömata ning osa töid pooleli.

Järgmisena plaanib ettevõte rekonstrueerida lauda, suure tõenäosusega on see Pikknurme suurfarm. Siis saaks lüpsikarja ühte kohta tuua ning hoonete käigushoidmise kulud väheneksid.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus