Puurmani põllumajandusosaühing ootab kolmandat niidet

Puurmani Põllumajandusosaühingul on rohumaad kaks korda üle niidetud ning oodatakse kolmandat niidet.

“Kui vihma tuleb, siis saame ka kolmandat korda niita,” märkis Puurmani Põllumajandusosaühingu juht Arvi Kink. Vihma on hädasti vaja, sest karjakoplidki kipuvad juba kõrbema. “Seal, kus loomad rohkem kõnnivad, on maa juba pruun.” Kõige halvem on, kui loomad tuleb lauta jätta ja hakata lisasööta andma, sest koplist pole enam midagi võtta.

Silo ja heina saadi tänavu vähem kui mullu, kuid hein on kvaliteetsem ja kuivem.

Ühelt poolt olid head ilmad heina ja silo tegemiseks, teisalt tähendab põud tõenäoliselt lisasöötmist.

800 tonni talinisu ja keskvalmivat otra oli teisipäevaks Puurmanis juba koristatud ning kiletunnelisse pandud. “Proovisime juba ka vilja kuivatist läbi lasta, tegemist oli proovipartiiga,” märkis Kink. Tema sõnul hakatakse nädala lõpul, kui vähegi ilma peab, viljakoristusega hoogsalt peale. Kink märkis, et vili valmib tänavu väga imelikult, sest osa hilisemaid külve saab enne küpseks kui varasemad. Loodus käitub tänavu tema hinnangul väga imelikult. Teisipäeval tuli Puurmani kandis ka esimene korralik vihm, sadas lausa paarkümmend minutit. Viljaterale sellel sajul enam mingit mõju pole, vähemasti ei küpse viljad liiga ära.

Kuivuse tõttu on viljatera üsna väike, kuid talivili oli päris ilus. “Peab rahul olema, oma loomadele saame ninaesise kätte,” lisas ta.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus