Puurmani pargis renoveeritakse teed ja rajatakse valgustus

Puurmani mõisapargis alustatakse teede renoveerimise  ja välisvalgustuse rajamisega. Kõigepealt saab valgustuse ülejõe park ning seejärel ka lossi poole jääv pargiosa jõe kaldal.

Puurmani vallavanem Rauno Kuus ütles, et töid hakkab tegema Wesico Projekt. Mõisapargis saab valgustuse jõeäärne promenaad. Kuusi sõnul saavad pargiteed uue katte. Lisaks rajatakse uusi teid, mida praegu näha ei ole, kuid mis on algselt lossipargis olnud. Vallavanem peab silmas eelkõige majatagusele platsile rajatavaid diagonaalteid ning tiigi ümbruse teid. Vanad pargis olnud spordiplatsid likvideeritakse.

Valgustus ja uute teede rajamine läheb kokku maksma kaks miljonit krooni, millest valla omafinantseering on 200 000 krooni, ülejäänud raha ehk 1,8 miljonit krooni tuleb Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK).

Pargi rekonstrueerimise järgmine etapp puudutab puistu hooldamist – maha võetakse vanad ja ohtlikud puud ning avatakse vaated. Selle projekti maksumuseks on 1,6 miljonit krooni, millest 160 000 on valla omafinantseering, ülejäänu ehk 1,44 miljonit tuleb KIKist.

Pargi rekonstrueerimise ja korrastamisega tahab vald samuti tänavu sügistalvel ühele poole saada. Loodetavasti sujub riigihankega kõik normaalselt ning töödega saab oktoobris-novembris alustada.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus