Puurmani õpilased valisid tänavuse krahvi ja krahvinna

Puurmani koolis õppivad õpilased võivad uhkuste tunda selle üle, et saavad oma kooliharidust omandada just Puurmani lossis. See pole tavaline kool, siin on pisut teistmoodi õhkkond kui teistes koolides ja kindlasti jätab see kõigi meie südameisse midagi, mida teistel Eestimaa noortel ei ole. Kinnitust sellele annavad iga-aastased krahvi ja krahvinna valimised.

Lyana Peedo sõnul asub kool, kus ta õpib, vanas lossis, mis kuulus mõisate ajal krahv Mannteuffelite suguvõsale. Koolis toimub palju huvitavaid üritusi. Üks traditsiooniline ja tähtsam neist on iga-aastane krahvi ja krahvinna valimine.

“Kandideerida võisid sel aastal õpilased nii paaridena kui ka üksikult. Otsuse võistlustel osaleda tegin üsna viimasel minutil. Paarilist mul võtta ei olnud, sest meie klassi poistel oli tagasihoidlikkust rohkem kui esinemistahet,” rääkis Lyana.

Ometi sai osavõtjate nimekiri üsna pikk.

Siis algas osavõtjate jaoks loominguline ülesanne teemal kleit, kingad, soeng, mis kõik kokku pidid saama krahvipreililikud. Kleit pidi olema pikk, kingad kõrge kontsaga ja soeng lokiline!

“Õnneks olid kleit ja kingad mul juba olemas. Ema rullide ja koolutajaga said pikad juuksed kenasti lokikiharateks muudetud,” ütles Lyana.

Ta võttis igaks juhuks veel kiirkursuse lauakatmisest eetikanõuete järgi, sest mine tea, mida küsitakse või mida tegema peab. Tund aega enne ürituse algust oli tüdruk päris ärevuses, kuid sõprade abiga sai sellest üle.

“Kõik oli väga pidulik ja kaunis. Saal oli täis küünlavalgust ja mängis vastav muusika. Krahvinnakandidaadid esinesid uhketes kleitides, krahvikandidaadid ülikondades või omapärastes kostüümides. Ülesanded olid humoorikad, leidlikkust ning osavust nõudvad,” jagas Lyana oma muljeid.

Kui zürii otsust tegema läks, langes Lyanal enda sõnul nagu kivi südamelt, sest hullem osa oli möödas. “Kui võtjad teatavaks tehti, tundus uskumatuna, et see olen mina!” tunnistas krahvipreili tiitli saanud tüdruk.

Tal on väga hea meel, et Puurmani koolis korraldatakse selliseid traditsioonilisi toredaid üritusi.

RAINA RUMVOLT,
Puurmani Keskkooli huvijuht-asjaajaja

blog comments powered by Disqus