Puurmani õpilased disainisid ise rohelist moodi

Puurmani Gümnaasiumi õpilased disainisid ise rohelist moodi, kuid roheline värv polnud nende lemmik.

Naistepäeva suur vahetund oli Puurmani Gümnaasiumis eriline: koolimaja teise korruse koridoris esitleti riideid, millele usinad neiud olid uue välimuse andnud.

“Esitlusega rõhutame taaskasutuse vajalikkust ja seda, et parim pole mitte uus ja kallis, vaid ise tehtud, keskkonnasõbralik ja omanäoline riietusese,” ütles kooli huvijuht Raina Rumvolt.
Teemadeks olid möödunud sajandi kuuekümnendad, koolimood 2015 ja soeng “Fantaasia”.  Oma uhiuue kollektsiooniga astusid üles ka noortekeskuse käsitööringis osalevad noored. Ettevalmistused moeetenduseks algasid jaanuari lõpus, idee korraldada moedemonstratsioon pakkus välja Puurmani Avatud Noortekeskuses töötav huvijuht Kaija Kaugesalu, kelle sõnul on ürituse eesmärk rõhutada taaskasutust ja sedagi, et vanadest rõivastest saab väga huvitavaid ja originaalseid asju.

Noorte loomingut hindas zhürii, kuhu kuulusid Puurmani Gümnaasiumi direktor Tiina Oolo, kooli huvijuht Raina Rumvolt ja käsitööõpetaja Nelli Nõmm ning vallavanem Rauno Kuus.

Üheksanda klassi tüdruk Kati Rohtla tõi demonstratsioonile ruudulised püksid, sinise kleidi ja kampsuni. Kati ütles, et tema pükstega juhtus selline lugu, et õige riie läks kaduma ning ta pidi kiiresti uue leidma.

11. klassi õpilane Meriliis Rumvolt tõi moedemonstratsioonile kaks paari pükse, ühe pluusi ja  kaks jakki.
Noori juhendas vabatahtlikuna Terje Raud, kes on õmbleja ja õpib Olustveres rahvuslikku käsitööd. Tema tegeleb ka kasutatud riiete müügiga ja ta otsis noortele neid rõivaid, mida annaks ümber teha. Samuti otsis ta ajakirju, kust saaks nii lõikeid kui inspiratsiooni.

“Terje on väga lahke, ta aitab meid alati ja annab head nõu. Ta on õppinud õmblejaks ja tunneb seda tööd hästi,” rääkis Meriliis Rumvolt.

Vanast uut tehes kogesid tüdrukud, et vana pole nii kvaliteetne kui uus ja alati ei saagi kõike nii teha, nagu plaanis oli, sest riiet ei jätku. Sellepärast on Kati Rohtla sõnul vanast ümbertegemine isegi huvitavam. Ka Meriliis Rumvolt kinnitas sama ja lisas, et vanast saab teinekord hoopis põnevama asja, kui päris uuest kangast oleks saanud.

Kati Rohtla sõnul oli sõbranna temalt esmaspäeva hommikul küsinud, et kust ta nii ägedad püksid sai. Kui ta sai kuulda, et need on ise tehtud, ei uskunud ta oma silmi.

Meriliis Rumvolt aga rääkis, et ema sõbranna tahtis tema kollektsioonist kaht asja endale saada.

Tüdrukud lubasid rõivaste disainimist jätkata, sest Puurmanis pole ju kusagilt mujalt nii originaalseid ja moodsaid rõivaid võtta.

Tüdrukud loodavad, et noortekeskus saab peagi õmblusmasinad, siis on võimalik ka uusi kollektsioone teha. Praegu kasutavad tüdrukud juhendaja Terje Raua masinaid. Puurmani Avatud Noortekeskuse huvijuht Kaija Kaugesalu kirjutab EASi kohaliku omaalgatuse programmi projekti, et saaks noortekeskusele osta  nii õmblusmasinaid kui materjali.

“Roheline moeparaad 2010” parimad

Konkursi “Roheline moeparaad 2010” KULDNÕEL- Enelin Tõlgo
Kõige leidlikumad kostüümid — Meriliis Rumvolt
Kauneim peokleit — Riin Teugijas
Noorim disainer — Johanna Juhkam

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus