Puurmani naistele meeldib koos süüa teha

Teisipäeval, 5. veebruaril saavad Puurmani kokandushuvilised naised kokku, et valmistada vastlapäevaks ja sõbrapäevaks sobivaid toite.  

Puurmani vallavalitsuse lastekaitse- ja sotsiaalpedagoogi Karmen Allevi sõnul on nad kahel viimasel aastal osalenud puu- ja köögiviljakampaanias ja nii tulidki perenaised koos mõttele, et  alati ei pea ühisteks ettevõtmisteks projektiraha taotlema, vaid midagi võiks ära teha ka omal algatusel ja  n-ö oma kulu ja kirjadega.

Esimesel korral kogunesid ühisest kokkamisest huvitatud perenaised enne jõule, et koos jõulutoite valmistada. Siis lepitigi kokku, et järgmine kord kohtutakse enne vastlapäeva ning edasi emadepäeva eel. Ühise kokkamise motoks on “Lihtsuses peitub võlu”. Lastekaitse- ja sotsiaaltööspetsialisti sõnul ei ole nende eesmärgiks valmistada mingeid gurmeeroogi, vaid tehakse lihtsaid ja tavapäraseid toite.

Enne emadepäeva loodetakse korraldada ka peolaua katmise koolitus, milleks plaanitakse kohale kutsuda selle ala asjatundja. Karmen Allevi sõnul loodetakse selles osas kaubale saada Tartu kutsehariduskeskusega, kuid seni pole veel läbirääkimisi peetud. Võib juhtuda, et koolitusest huvitatud seltskond sõidab selleks Tartusse.

Enne jõule kogunes koos toitu valmistama kümmekond perenaist, kuid et neile see ettevõtmine väga meeldis ja kuuldused sellest on levinud, tuleb huvilisi seekord ilmselt rohkem. Kui enne jõule kohtuti lasteaias “Siilipesa” ja ka veebruaris kokatakse seal, siis edaspidi kolitakse ehk Puurmani kooli käsitöö- ja kodundusklassi.

 

Karmen Allevi sõnul  on huvilised oodatud end ettevõtmisele kirja panema 1. veebruarini.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus