Puurmani mõisakooli hakkab juhtima Helina Amur

Novembris kinnitas Põltsamaa vallavalitsus Puurmani mõisakooli uueks direktoriks Helina Amuri. Amur alustab direktorina tööd 1. detsembrist.


Helina Amur on nii Puurmani kooli vilistlane kui ka endine klassiõpetaja. Seitsme aasta eest asus ta tööle Siimusti lasteaed-algkooli.
„Puurmanis lõpetasin keskkooli. Puurmani kooli direktoriks kandideerimise otsus tuli ruttu ja justkui kohusetunde pealt,“ ütles Helina Amur. „Mulle väga meeldib õpetada, aga olen alati tahtnud midagi rohkemat,“ nentis ta.
Puurmani mõisakooli tulevane direktor on haridusteaduste magister ning lõpetanud ka haridusjuhtide koolituse Tartu ülikooli juures.
„Mul on Siimustis väga hea töökoht, head lapsed, toredad kolleegid ja kenad lapsevanemad. Südames on valus seda kohta jätta. Ei tahaks kellelegi seda, mida Siimusti lasteaed-algkooli direktor praegu pidi läbi elama, otsides keset õppeaastat uut õpetajat, kuid minu jaoks on see enesearengu ja enda proovilepaneku küsimus,“ tõdes Amur.
Helina Amur on paarkümmend aastat tegelenud Eesti tori tõugu hobuste aretamisega, on Eesti Hobusekasvatajate Seltsi liige. „Tori hobune on Eesti kultuuripärandi oluline osa ja mulle on tema käekäik südamelähedane,“ ütles Helina Amur, tõdedes, et arvestades viimaste aastate töökoormust on ta aktiivsust sel alal vähendanud. Tulevase koolidirektori tallis elab praegu kaheksa tori hobust.
ANDRA KIRNA

Helina Amur on sündinud 13.04.1980. Ta on abielus ja tütre ema.

HARIDUSKÄIK
2015–2016 – Tartu ülikool, haridusasutuse juhtimise juriidilised, poliitilised ja majanduslikud alused
2006–2008 – Tallinna ülikool, kõrvalaine inglise keel ja kultuur
2003–2005 – Tallinna ülikool, haridusteaduste magistri kraad
1998–2003– Tartu ülikooli õpetajate seminar, klassiõpetaja
1995–1998 – Puurmani keskkool
1987–1995 – Laeva põhikool

TÖÖKOGEMUS
2013–…2020 Siimusti lasteaed-algkool, klassiõpetaja ja inglise keele õpetaja
2003–2013 Puurmani gümnaasium, klassiõpetaja ja inglise keele õpetaja

blog comments powered by Disqus