Puurmani mõisakool tähistab 90. sünnipäeva

Puurmani mõisakool tähistab laupäeval 90. sünnipäeva suure vilistlaste kokkutulekuga. Kaunisse restaureeritud mõisahoonesse on oodatud kõik kunagised õpilased ja õpetajad.

Kooli sünnipäevapidu algab aegsasti: juba kell 15.00 on võimalik kohtuda legendaarsete õpetajatega. Vilistlasi ootavad Leida Lään, Helgi Kala, Rein Paap, Valve Orav, Kaie Kallak. Vilistlastepeo korraldajatel on palve, et need, kes tahaksid tulla tundidesse, sellest eelnevalt telefonil 5263930 teada annaksid. Samal ajal avatakse lossis ka kohvik, nii et kaugelt tulnud ja pika tee maha sõitnud ei pea tühja kõhtu kannatama. 

Kõik uksed külalistele valla

Kell 17.00 peetakse suures hubases saalis pidulik aktus. Seejärel  on kõigil, kes pole aastaid oma vanas armsas koolimajas käinud, võimalik kõikide uueks saanud ruumidega tutvuda. Loomulikult võib ära käia ka tõllakuuris, kus praegu tööõpetuse maja:  alumisel korrusel poiste klass ning üleval tüdrukutele kenad nüüdisaegsed ruumid.

Kes kõik ära vaadanud, mida vaadata annab, võib kohtuda õpetajate ning koolikaaslastega või külastada kohvikut. Kell 19.00 algavad huvitavad mängud ja viktoriin ning juba poole tunni pärast on kohal üllatusesinejad.

Kell 20.00 kisub tantsuks, sest kohal on Anti Kammiste ja Ivo Linna. Et tantsijatel jaksu oleks ja nad ikka vastu peaksid, süüakse kell 20.45 üheskoos torti.

Kell 22.00 valitakse krahv ja krahvinna, täpselt südaööl jätkatakse diskoga ning orienteeruvalt kell 3 on pidu läbi. 

Esimene lend keskkoolis 1958. aastal

Puurmani lossis avati kool pidulikult 1923. aasta 21. detsembril. Esimeseks koolijuhatajaks sai Peeter Neumann, kes  oli alates 1896. aastast olnud Kirikuvalla kooli õpetaja. Esimesel õppeaastal oli koolis viis klassi (I–V) nelja klassikomplekti ja 117 õpilasega. Koolis töötas kokku neli õpetajat.

1940. aastal muudeti kool seitsmeklassiliseks mittetäielikuks keskkooliks. VII klassi asus õppima 21 õpilast. See oli esimene samm keskkooli poole. 1954. aastal muudeti kool täielikuks keskkooliks ja direktoriks sai Gretchen Trimm. Keskkooli esimene lend astus ellu 1958. aasta kevadel. 2005. aastal suvel sai Puurmani keskkoolist Puurmani gümnaasium.

Puurmani keskkoolis ja gümnaasiumis on kokku lõpetanud 56 lendu. Käesoleva aasta 1. septembril alustas koolipere taas uue nimega – Puurmani mõisakool. Praegu on koolis õpilasi 100 ligi ja tegutsetakse põhikoolina.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus