Puurmani mälumängurid kogunevad kolmandale voorule

Kolmapäeva, 10. veebruari õhtul kogunevad Puurmani mälumängusõbrad sealsesse rahvamajja järjekordsele mälumänguvoorule. Rahvamaja perenaise ja mälumängu sekretäri Helen Taali sõnul mängitakse siin mälumängu sügis-talvisel hooajal voorudena, mis toimuvad kuus korra, kuid mitte kõikidel sügise- ja talvekuudel. Mälumängu küsimused koostab Puurmani elanik, Põltsamaa ühisgümnaasiumi ajalooõpetaja Toomas Annuk, kes ise ka mängu läbi viib.  Helen Taali ülesandeks on mängu ajal tulemustetabelit pidada ja kokkuvõtted teha.

Igas mälumängu voorus esitatakse võistlejatele ca 20 küsimust. Käesoleval hooajal osaleb Puurmani mälumängus viis võistkonda, kus võib olla kuni neli liiget, kusjuures ühes võistkonnas on vaid üks mängija – Puurmani valla kultuurijuht Meelis Kõressaar. Lisaks Pikknurme, Kursi ja Puurmani küla esindajatele osaleb ka Laeva valla võistkond.

Taali sõnul on osalejate arv püsinud enam-vähem stabiilsena ja ka mängijad on enamasti samad.

Mälumängu viimane voor, mis on tavaliselt pidulikum, peetakse aprillis või mais. Helen Taal avaldas lootust, et paremad osalejad saavad ka auhinnad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus