Puurmani lossi sisetööde tegija valitud

Puurmani vald on valinud lossi sisetööde tegijaks ehitusfirma, kelle pakkumine oli küll paremuselt kolmas, kuid vastas kõigile vajalikele tingimustele.

Puurmani vallavanem Rauno Kuus ütles, et soodsaima hinnaga välja tulnud firma pakkumine polnud nõuetekohane, nende hindki oli üsna madal. Teiseks jäänud ühispakkumise puhul ei suutnud pakkujate esindaja adekvaatselt komisjoni küsimustele vastata ja teisele kohtumisele enam ei tuldudki. Lähema kahe nädala jooksul on konkursil osalenutel võimalik selle tulemus vaidlustada.

Puurmani vald kuulutas 30. oktoobril välja hanke mõisahoone esimese korruse interjööri restaureerimiseks. Pakkumisi sai esitada 23. novembrini. Olemas on sisetööde projekt.

Kevadel tühistas vald mõisahoone välisfassaadi restaureerimise esimese hanke ja kuulutas välja teise. Vallavanem märkis tookord, et nad soovivad täpsustada tööde mahtusid ja tingimusi, et välistada olukord, kus tööde tegija hiljem lisaraha nõudma hakkab.

Puurmani mõisa välisfassaadi restaureerimise hanke võitis Tartu ehitusfirma Tevo koos Tartu Restauraatoriga. Nende pakutud summa ilma käibemaksuta oli 2,34 miljonit krooni.

Puurmani lossi kordategemiseks sai vald Norra ja Euroopa majanduspiirkonna rahastatava regionaaltoetusena miljon eurot ehk 15,67 miljonit krooni. Omaosalusena peab vald lisama 2,76 miljonit krooni, millest üks miljon tuleb tõenäoliselt laenu võtta ning ülejäänud summa peaks tulema valla 2009. aasta eelarvest.

18,76 miljoni krooniga peaks Puurmani lossis korda saama esimene korrus, kus on kõige uhkemad, paljude kaunistustega ruumid. Veel saab korda lossi välisfassaad ning vahetatud ka katus.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus