Puurmani lossi jõudis klaverivabrikus ehitatud uus Estonia kontsertklaver

Puurmani lossi saali jõudis kolmapäeva lõunaks Tallinna klaverivabrikust uus valge Estonia kabinetklaver, mille vald abivallavanem Arvo Pennoneni kirjutatud projekti toel  muretses.

Ava Ekspressi auto jõudis uue klaveriga lossi peatrepi ette kolmapäeval veidi enne kella ühte. Et mehed 390 kilo kaaluva klaveriga võimalikult lühikese teekonna läbiksid, tagurdas auto lossitrepi ette, kuid esimesel korral nii õnnetult, et väikesest astmest, mis purskkaevu pool, auto enam ise tagurpidi üles ei tulnud.

Abivallavanem tõi ehituse juurest mõned lauad, millest kaldtee tehti, et tõus liiga järsk poleks. Ka järgmine katse ebaõnnestus, sest laudu oli  vähe. Kui neid juurde saadi, suutis ka auto lõpuks treppi tagurdada. 

Kooliperele üllatuseks

Rihmade ja traksidega varustatud profid said klaveri autolt maha loetud minutitega ja teekond saali poole võiski alata

Uus klaver oli kooliperele üllatus esimeseks septembriks.

Puurmani vald hakkas lossi jaoks uue klaveri hankimise mõtteid mõlgutama pärast seda, kui loss mullu sügisel kenasti restaureeritud sai.

Me seadsime endale eesmärgiks saada lossi saali maailmatasemel klaver. Uurisime kaua hindu. Sama kvaliteediga klaver on Shigeru Kawai, mis on kolm korda kallim Estonia kabinetklaverist ja oleks maksma läinud üle miljoni Eesti krooni,” rääkis abivallavanem.

Ta suhtles väga palju Venno Lauluga Tallinna Klaverivabrikust. Sain klaverite kohta väga palju uusi teadmisi. Klaverivabrik oli samuti väga huvitatud, et Puurmani lossi saaks just nende klaver ja nad tulid meile nii palju vastu kui võimalik,” lisas Pennonen.

Klaver ja lossi saali sada tooli läksid kokku maksma 29 000 eurot, millest vald saab Leader-programmist  PRIA vahendusel  19 200 eurot. Omaosaluse suurus on 9800 eurot.

Mõisamööbli jaoks on vald ka varem üritanud projektidest raha saada, kuid seni tulutult. Läbisime esimese hindamise ehk ideevooru edukalt juba mullu detsembris. Jõgevamaa Koostöökojale andsime põhitaotluse üle kevadel, juunis tuli positiivne otsus. Alles seejärel sõlmisime klaverivabrikuga lepingu,” rääkis Pennonen. 

Muusikud oodatud kontserte andma

Tema sõnul hindas klaverivabrik pilli õnnestunuks, selle kõla mahedaks. Akustiliselt peaks pill lossisaali hästi sobima.

Kui klaver Puurmani Gümnaasiumi muusikaõpetaja Anneli Rebase näpunäidete järgi paika sai, proovis õpetaja ka klaveri kõla. Temagi kinnitas, et pill sobib mõisasaali.

Puurmani lossi saali akustika on väga hea. Klaver, mis siia kohale jõudis, on Estonia klaverivabriku 16 959. pill.

Puurmani Gümnaasiumi huvijuht Raina Rumvolt kutsus kõiki kontserdi andmisest huvitatud muusikuid Puurmani uut klaverit proovima. Ikka nii, et kohalik rahvas ka kena kontserti kuulata saaks.

Mõisasaali mõeldud sada tooli peaksid kohale jõudma oktoobris ja firma toob need ise kohale.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus