Puurmani lasteaed “Siilipesa” sai viiekümne viie aastaseks

Möödunud neljapäeval Puurmani lasteaia “Siilipesa” viiekümne viienda aastapäeva tähistamisel tõsteti esile siinset hubast keskkonda mängimiseks, õppimiseks ning mitmekülgseks arenemiseks, toonitati oskust traditsioone luua ja hoida. Tunnustati kunagisi ja praegusi töötajaid ja mitmeid koostööpartnereid.

Aastal 1960 asutati Puurmanis lasteaed toonase elektromehhaanika tehase juurde. 1991 hakkas lasteaeda haldama Rahva Hääle kolhoos ja 1992 Puurmani vallavalitsus.

“Meil on võimalus pakkuda igale lapsele tuge, arenemisvõimalust ja mõistmist. Siin majas tehakse tööd südamega,” kinnitas lasteaia direktor Imbi Sinimets, kes on töötanud “Siilipesas” kakskümmend aastat, sellest viisteist õpetajana ja viis asutuse juhina. Tema sõnul on Puurmani lasteaia neljas rühmas kokku 64 last, neist üks ühines lasteaiaperega alles äsja. “Järgmiseks õppeaastaks on rühmad komplekteeritud,” lausus direktor.

“2013. aastal toimus heategevuskontsert mänguväljaku uuendamiseks. Kogutud annetuste eest vahetasime vanad atraktsioonid uute vastu. Töötajad ja lapsevanemad on remontimistel ja korrastamistel tublisti abiks olnud. Uue hingamise sai tühjana seisnud klassiruum, kus varem õppisid Puurmani kooli algklasside õpilased. Ruumist viidi vana mööbel välja, seinad ja laed värviti lastepärastes toonides, kusjuures värve aitasid muretseda lapsevanemad. Lapsed panid uue väljanägemise saanud ruumile armsa ja vaimuka nime “Pusapesa”,” lisas ta.

Olulisemateks traditsioonideks on rahvakalendri tähtpäevade tähistamine, ühised teatrikülastused, matkad ja spordiüritused. Teadmiste ja oskuste omandamiseks rakendatakse õuesõpet, pööratakse tähelepanu väärtuskasvatusele ja õpitakse tundma ümbruskonna loodust.   

Sünnipäevapeol tunnustuse pälvinud kunagiste lasteaiajuhatajate hulgas oli ka  kõige esimene – Maie Aruoja. “Praegu on lasteaias märksa avaramad ruumid kui algusaastatel. Lapsed on aga rõõmsad, nutikad ja vallatud igal ajal,” lausus ta.

“Praeguse hoone sai lasteaed majandijuht Jaak Kase algatusel, sest tehase ehitatud lasteaias ei jätkunud enam kohti. Ehitustööde laabumist raskendas materjalide defitsiit. Ehitajad andsid lasteaiakollektiivile maja üle kaks nädalat enne 1. septembrit, kuid pärast seda tuli hoone veel puhastada ehitusprahist, milleks kulus kaks nädalat,” meenutas 1990-1994 juhatajana töötanud Ludmilla Sööt.

Märkimisväärse numbriga sünnipäevaks nägi trükivalgust brošüür “Puurmani lasteaed 55”, mille igaüks endale vabatahtliku annetuse eest sai. Sel moel kogutud raha eest korraldatakse lastele ettevõtmisi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus