Puurmani lapsed tahavad koolikaaslasi aidata

Puurmani vallas Tammiku külas põles 18. jaanuari õhtul maha elumaja. Peavarjuta ja kogu varast ilma jäänud pere kaks last õpivad Puurmani gümnaasiumis ja nende koolikaaslased asusid viivitamatult õnnetusse sattunutele appi.

“Kohe järgmisel päeval pärast õnnetust panime kooli välja korjanduskarbi ja rõhutasime lastele, et annetatav rahasumma ei pea olema suur, vaid niisugusel puhul on oluline iga euro. Sellekohane info sai kirja pandud ka kooli kodulehele. Karpi on täidetud väga edukalt ja kohe hakkas õpilaste mõte ka selles suunas liikuma, kuidas Kristopher-Thomast ja Karmel-Liisi veel rohkem aidata saaks,” rääkis kooli huvijuht Raina Rumvolt.

Teisipäeval toimub kontsert 

Et 9. klassis õppiv Karmel-Liis ka kooli lastekoori vanem on, tekkis kooril ja selle dirigendil, kooli muusikaõpetajal Anneli Rebasel idee, et võiks korraldada heategevuskontserdi. Sel teemal peeti nõu ka huvijuhiga ja otsustati, et kontsert tuleb teisipäeva õhtul Puurmani lossi saalis ja esinema on oodatud kõik, kel sel päeval võimalik tulla.

“Nüüd on lastel endil juba kuulutused tehtud, kooli ja lähematesse asulatesse välja pandud. Info on minu teada üleval ka Facebook’is. Tore on näha, et kui lapsed ja noored mõistavad, et neil on võimalik kedagi hädas aidata,  siis tehakse seda suure õhinaga,” ütles Raina Rumvolt.

Praeguseks on teisipäevaõhtusel kontserdil esineda soovijaid juba nii palju, et sellest tõotab tulla tõeliselt sisukas kultuurisündmus.  

Kontserdil astuvad üles Puurmani gümnaasiumi lastekoor, mudilaskoor, Puurmani spordi- ja kultuurimaja segakoor,  tantsurühm STEPS ja rühma juhendaja Laura-Liisa Käis, kes on lubanud laulda, samuti esinevad Põltsamaa muusikakooli Puurmani filiaali õpilased.

Abi on endiselt oodatud

“Majatarbeid, mööblit  ja riideid on Antonite perele juba aktiivselt toodud, praeguseks on esmavajalik enam-vähem olemas. Kui keegi veel mõnda mööblieset pakkuda tahab, võiks enne minuga konsulteerida. Minu telefoninumber on 53341408,” ütles

Puurmani valla lastekaitsetöötaja ja sotsiaalpedagoog Karmen Allev, kes vastavasisulise abipalve valla kodulehele kohe pärast juhtunut kirja pani.

Rahalised annetused on muidugi endiselt oodatud arvenumbrile 10022081095002 (Monika Anton).

Sotsiaaltöötaja kinnitusel on Antonite pere tubli ja optimistlik. Ajutise elamispinna said nad Sadukülas kahetoalises sotsiaalkorteris, aga kui kindlustusfirmalt  raha kätte saadakse, kavatsetakse oma kodu taas üles ehitama hakata.

Heategevuskontsert “Aita aidata” toimub teisipäeval, 31. jaanuaril algusega kell 18 Puurmani lossis.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus