Puurmani korvpallivõistkond pürib kõrgemasse liigasse

Puurmani valla korvpallimeeskond on juba pikemat aega mänginud Tartu II korvpalliliigas ning tänavune põhiturniiri võit tõstab meeskonna Tartu I liigasse.

 

Puurmani korvpallimeeskond on mänginud juba 1997. aastast ning pea kõik meeskonna liikmed on kohalikud, Puurmani vallas elavad mehed. Pikka aega treenis meeskonda Andrus Noormägi Imaverest, kes mängijatele põhitõed selgeks tegi. Seejärel tegutseti tema näpunäidete järgi iseseisvalt.  Viimased kaks aastat on mängudel treenerikohuseid täitnud peamiselt Marten Järvik.

Tänavune hooaeg Tartu II liigas on sujunud meeskonnal üsna hästi. Põhiturniiril võideti üheksa ning kaotati kaks kohtumist. Selline tulemus tõstis Puurmani mehed  Tartu I korvpalliliigasse. Võistkonna esindaja Toomas Kangro selgitas, et praegu ongi Puurmani korvpallimeeskonna eesmärgiks võita play-off turniir ning tulla Tartu II liiga meistriks.

Paralleelselt tuleb Puurmani meeskonnal võidelda ka Jõgeva maakonna meistritiitli eest ning maakonna korvpallivõistluste põhiturniirigi võitsid nemad.

Puurmani võistkonnas mängivad praegu Urmas Torim, Heigo Talpas, Rain Kruustük, Hannes Noormets, Aivar Lankov, Raido Kruustük, Rene Rebane, Jaan Lust, Jaanus Tuhkanen, Toomas Kangro, Tauri Martis, Steko Kohtring, Toomas Valdre ja Marek Võsu.  Ka Tartu II liiga kõige resultatiivsemaks mängijaks on tunnistatud Puurmani võistkonna mees — Raido Kruustük, kes viskab ühes kohtumises keskmiselt 24,64 punkti.

Toomas Kangro tõstis oma meeskonnast esile veel Toomas Valdre, kes on tema sõnul tõeline meeskonna hing.

Kangro tunnistas, et ei julge edaspidiseid eesmärke ja soove kõva häälega välja öelda.

“Kõrgemates liigades mängimise koha pealt arvan nii, et mängime aasta korraga ja vaatame, kuidas läheb ja kuhu jõuab,” sõnas ta. Veel nentis Toomas Kangro, et Puurmani meeskonnale pole tulemas järelkasvu. “Eks üks põhjusi on korraliku spordisaali puudumine Puurmanis,” rääkis meeskonna esindaja ning lisas, et korvpallurid on väga tänulikud oma vallale, kes on neid pikki aastaid toetanud.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus