Loodusnädal algas koolisisese bioloogiaolümpiaadiga 7.-12. klassi õpilastele. Võeti osa ka RMK konkursist «Mu koduke on tilluke», mille käigus valmistati lindudele pesakaste. Kooli huvijuhi Raina Rumvolti sõnul oli meisterdamishuvilisi küll mõnevõrra vähem kui eelmistel aastatel. Mõnel aastal on valmistatud pesakaste sedavõrd palju, et neid on parki üles pandud ning lapsed on saanud käia vaatamas, kuidas linnud just nende tehtud pesakastis elavad.
Näitus metsateemalistest postkaartidest
Lapsed tegid ise ka kõikvõimalikust materjalist metsateemalisi postkaarte. Sellel ettevõtmisel osales üle paarikümne õpilase. Kaarte valmistati näiteks sinililledest, kasetohust, pajutibudest ning muust taolisest materjalist. Lisaks kleepimistehnikale võis kaardid ka joonistada. Omapärased postkaardid saadeti konkursile Võrumaale, kus nendest pandi välja ka näitus.
Algklassilapsed käisid õppepäeval Elistveres, kus nad said näha mitmeid loomi, mida tavaliselt nähakse vaid pildil.
4.-6. klassi lapsed käisid aga Laeva metskonnas vaatamas, kuidas tänapäeval metsatööd tehakse. Oma tehnikat tutvustas saemees, samuti näidati mitmeid muid masinaid ja räägiti, kuidas nendega töötatakse.
Uurimistööd ökoloogiaprobleemidest
Vanemad, 7.-8. klassi õpilased tutvusid aga Tallinnas Botaanikaaia, Tervishoiumuuseumi ja AHAA- näitusega.
Looduspäevade raames sai kuulata ka professor Jaak Kikase looduseteemalist loengut «Materjalid muudavad maailma». Neljapäeval lõpetati loodusnädal keskkonna-alase teabepäevaga, kus 10. klassi õpilased esinesid vastavasisuliste ettekannetega.
EVA KLAAS