Puurmani keskuses avati automaattankla

Teisipäeval avati Puurmani alevikus pidulikult Tartu Terminali kütusetankla. Automaattankla paigaldustöödega Puurmanisse alustas ettevõte juba möödunud aasta detsembris.


Tankla avamisüritusel lõikasid lindi läbi Terminal Oil juhatuse liige Raido Raudsepp, Põltsamaa vallavanem Andres Vään ja vallavolikogu esimees Margus Möldri. Tankla õnnistas pidulikult sisse Kursi pastor Esa Pekka Luukkala.
Kohal viibisid ka Põltsamaa vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi, abivallavanem Karro Külanurm ning Puurmani teenuskeskuse juht Arvo Pennonen.
Põltsamaa vallajuhtide sõnul võimaldab uue tankla avamine kohalikel elanikel raha kokku hoida selle arvelt, et kuna varem kohapeal tankla puudus, siis tuli elanikel spetsiaalselt tankimise pärast maha sõita kümneid kilomeetreid.
Vallavanem Andres Vään lausus, et Puurmani tankla avamisega muutus Puurmani elanike elu senisest mugavamaks ning olulised teenused said neile kättesaadavamaks.
„Varem tuli kohalikel lähimasse tanklasse jõudmiseks maha sõita 13 kilomeetrit – umbes nii kaugel asus siiani Puurmani alevikule lähim olnud Laeva tankla. Maainimestel Puurmani ümbrusest tuli tankima sõitmiseks liigelda tiheda liiklusega Tallinna-Tartu maanteel. Kui markantset näidet tuua, siis nüüd ei pea enam muruniiduki jaoks vaja mineva 3 liitri bensiini pärast rohkem kui kümmet kilomeetrit maha sõitma,” lausus Andres Vään.
„Lähiajal on Terminal Oil’il plaan ka Põltsamaale Kuningamäe tanklakompleksi autopesula rajada,” lisas Vään.
Volikogu esimees Margus Möldri, kes ka ise Puurmanis elab, leidis omakorda, et kuna Puurmanis pole siiani söögikohta, võiks Tartu Terminal avada seal ka väikse kohviku või toitlustusasutuse.
„Pole välistatud, et tulevikus avatakse kohapeal ka tanklapood, kust saab kaasa osta kuuma kohvi ja hot dogi,” leidis Möldri.
Kütuseettevõtte Terminal Oil juhatuse liige Raido Raudsepp ütles, et uus tankla on kohalike elanike poolt väga soojalt vastu võetud ja sellega on teenuste kättesaadavus maapiirkonnas paranenud.
„Puurmani automaattankla on Terminal Oilil järjekorras 24. tankla.”
Automaattankla on avatud ööpäev läbi.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus