Puurmani eakamal rahval oli särtsakas pidu

Teisipäeva õhtul oli Puurmani spordi- ja kultuurimaja suur saal rahvarohke — peeti valla eakate jõulupidu, mida kultuurimaja igal aastal koostöös vallavalitsusega korraldab.

Tubli tunni pikkusel kontserdil astusid üles omakandi isetegijad. Spordi- ja kultuurimaja direktori Keiu Kessi sõnul esinevadki valla eakate peol enamasti oma valla  lauljad-tantsijad ja pillimehed.

Lasteaia Siilipesa mudilastele oli etteasted selgeks õpetanud Margit Pettai, samuti on tema juhendada Põltsamaa muusikakooli Puurmani filiaali õpilased. Tantsutrupi Steps kõik neli vanuserühma esinesid ühistantsuga, neid juhendab Marit Raudoja. Segakoor astus üles dirigent Anneli Rebase juhatusel.

Tänavu oktoobris esimeste proovidega alustanud rahvatantsurühmi juhendab aga Ülle Ant. Neist kollektiividest kaks — memmederühm ja erinevas vanuses huvilistest moodustunud segarühm  — tundsid end juba selleks peoks esinemisküpse olevat.

Laudade taga, kus verivorstikausse ja pirukavaagnaid ringi saadeti, oli pidulisi Keiu Kessi sõnul tänavu 106.

“Meie eakam rahvas võtab nii valla, kultuurimaja kui gümnaasiumi korraldatud pidudest alati aktiivselt osa, nii vabariigi aastapäeva peost, kevadkontserdist, ühisest jaanitulest kui teistestki sündmustest, mis meil juba traditsiooniks kujunenud. Jõulude ajal ongi alati kohal umbes sada külalist — mõnel aastal rohkem, mõnikord pisut vähem. Jõulupeole tulekuks organiseerime alati tasuta bussiringi.

Meil on valla sotsiaaltöötajatega, Puurmani ja Saduküla pensionäride seltsidega tihe ja ladus koostöö,” rääkis spordi- ja kultuurimaja direktor.

Parasjagu pika vorstipausi järel sai sõna- ja viisijärje Voldemar Kuslap — mees, kes ise juba tükimat aega pensionieas olles enda sõnul alles hiljuti selle tiitli päriselt omaks võttis. See ei sega heas vormis eluaegsel artistil aeg-ajalt ikka vanemale publikule laulda, puistates sekka kui varrukast anekdoote ning pajatades vahvaid juhtumisi teatri- ja operetilavade kulissidetagustest.

Kui kohvi- ja kringliringiga ühele poole saadud ja lustaka külalisesineja “pilli” järgi tantsitudki, anti peolistele teada, et kaugemalt tulnuid ootab peagi kojusõidubuss. 

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus