Puuetega inimesed kogunesid Kääpale perepäevale

 

Laupäeval Saare vallas Kääpal peetud Jõgevamaa puuetega inimeste perepäeval “Võrdsed võimalused“ käsitleti mitmeid sotsiaal- ja tervishoiuprobleeme, kuulati loengut  ravimtaimede tarvitamisest, elati kaasa isetegevuslaste esinemisele.

Tänavusel  Jõgevamaa Puuetega Inimeste Perepäeval osales üle 150 inimese maakonna linnadest ja valdadest   „Juba kaheksandat korda teoks saanud sündmust oleme korraldanud  igal aastal erinevas omavalitsuses. Seekord valisime Saare valla, kus tegeldakse edukalt sotsiaalhoolekandeteenuse pakkumisega ja mis on ka populaarne turismipiirkond,” ütles Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Luule Palmiste.  Tema sõnul organiseeris puuetega inimeste koda ka bussitranspordi, et kõik soovijad maakonna erinevatest piirkondadest kohale tulla saaksid. 

Oodatud ja vajalik üritus

“Iga-aastased suvised kokkusaamised on puuetega inimestele igati oodatud ja vajalikud. Seekordselt perepäevalt jäi eriti meelde Aili Reinthali loeng ravimtaimedest. Saime teada, millised taimeteed aitavad ennetada ja ravida südame- ja veresoonkonnahaigusi,” ütles Jõgevamaa Südamehaigete Ühingu eestvedaja Ilme Lillental.

“Toredad oli ka Kääpa Kratiküla kratid, kes päeva juhtisid ja Kalevipoja teemaparki tutvustasid,” lisas ta. Ilme Lillentali sõnul on ta Jõgevamaa elanik kuuendat aastat ja

on sellest ajast osalenud ka kõigil maakonna puuetega inimese päevadel.

Jõgevamaa Vaegkuuljate Ühingu esinaine Elina Kabanen kiitis Halliku Maanaiste Seltsi ansambli esinemist. “Südamlikud laulud kõlasid väga ilusti ja mis väga oluline — olid väga hästi kuuldavad ka kuulmishäiretega inimestele.”

Perepäeval esinesid näidendiga noored isetegevuslased, kratid organiseerisid lastele mänge, õpetasid voolimist ja teisigi käsitööoskusi. 

Oluline ühtekuuluvustunne

Jõgeva maavalitsuse nimel tervitas koosolijaid sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Aime Meltsas. “Puuetega inimestele on väga oluline ühtekuuluvustunne, mida aitavad tugevdada perepäevad. Siin kohtab ikka inimesi, kes ei virise ja soovivad ikka elule julgelt ja rõõmsalt vastu minna,” kinnitas ta.

Saare vallavanem Jüri Morozov rääkis koduvalla ajaloost, tänastest tegemistest ja tulevikuprojektidestki ning toonitas, et positiivselt ellu suhtudes on ka raskuste ületamine hõlpsam. Mittetulundusühingu Saare Hooldekeskus tegevusest andis ülevaate selle hooldusjuht Taisi Miil.

“Puuetega inimeste perepäeva rahastati Kohaliku Omaalgatuse Programmist ja ürituse õnnestumisele aitas igati kaasa ka Saare vallavalitsus,” märkis Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Helika Sõber.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus