Puude väärtustamise ja austamise päev

Laupäeval tuleb Jõgeval järjekordne puupäev oma laada, vigursaagimiste, puujalgade jaskari, näituse, sauna, tantsu-tralli ja muuga.

Kultuurikeskuse ees ja sees peetakse laata, kus müüakse kõiksugu puutooteid, käsitöid, nahast ja lambavillast esemeid, küünlaid, mett ja teisi looduslikke tooteid. Eilseks oli laadal kauplemiseks müügikoha taotlenud ligi kolmkümmend  firmat ja üksikisikut. Kella kümnest alates saab linnavalitsuse esisel platsil näha, kuidas vigursaagijatel valmivad puukujud Jõgeva lasteaedadele ja Siimusti lastekodule. Külmalinnas saab lõkete ja puuküünalde juures end soojendada, kuuma teed ja küüslaugusuppi maitsta, Sauna tänaval saunas käia ja tünnis kümmelda. 

Laata on tänavu veidi laiendatud ning nüüd pole müügil üksnes puutooted, vaid ka igasugused käsitööd ja muud jõulukaupa. Jaskaril saab näha Jõgeva puujalgade esinemist ja koos nendega võib ka ise tantsusamme teha. Puujalgu, puupäid, puulõugu jt kamandavad Saepuru Sassiks ja Vinkli Aaduks kehastunud näitlejad Feliks Kark ja Elmar Trink.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus