Pütsep jäi kodurajal sarja liidrile napilt alla

Laupäeval anti Kuremaal start Samsung Estonian Cup maastikuratta võistlussarja kuuluvale Kalevipoja maratonile, kus Erki Pütsep pidi kõigist pingutustest hoolimata finišisirgel sarja liidrile Caspar Austale alla vanduma.

Kalevipoja rattamaratoni pikale, 67 kilomeetri pikkusele distantsile startis veidi alla kaheksasaja ratturi. Võitu lootis kodusel rajal sõitnud Erki Pütsep, kes haakis end juba võistluste algul sarja liidrile Caspar Austale järele.

Veel kümmekond kilomeetrit enne finišit, Laiuse kiriku juures, vedas sõitu kuuemeheline liidergrupp, mille ees Viljar Kannimäe. Erki Pütsep asus kolmandal positsioonil ning kohe tema järel oli sarja liider Austa. 

Austa võitis katkise rehviga

Sündmused arenesid enne võistluse lõppu veel põnevamaks, kui Caspar Austa rattarehv tühjaks vajuma hakkas. Vahuballoon ei lasknud rehvil küll täiesti tühjaks joosta ning mees sai sõitu jätkata, kuid edukalt lõpuni sõita oli liidril ikkagi raske. Selleks, et kindlustada edu konkurentide ees, otsustas Austa kilomeeter enne lõppu kiirendama hakata, temaga läksid kaasa ka Pütsep ning Alges Maasikmets.

Finišisirgele pöörasid kolm meest praktiliselt kõrvuti, kuid enim jaksu oli jalgades ikkagi Austal ning Pütsep pidi leppima sarja liidrile sekundilise kaotuse ja teise kohaga. Seega kustutas lõpusirge pingutus ka sellise mehe nagu Erki Pütsep, kes kohe pärast finišeerimist rattalt murule kukkus ning sinna mõneks ajaks hingeldama jäi.

U23 vanuseklassis oli kiireim üldarvestuses 52. kohal lõpetanud Sten Saarnits. Juunioride arvestuses võitis Mihkel Kalja, kes ületas finišijoone 32. kohal. Kiireim naine oli põhisõidurajal Inge Kool, jõudes finišisse 163. kohal, 32 minutit võitjast hiljem. 

Au ja kiitus šõukorraldajatele

788 täispikal maratonil osalenust jõudis finišisse 749, mis on niivõrd raske sõidu puhul üsna hea tulemus. Suur osa oli selles kahtlemata ka heal ilmal, mis oli selge ja päikesepaisteline, kuid mitte liialt palav. Sõitjatel jagus kiidusõnu korraldajatele ja neile entusiastidele, kes rattureid igal aastal Laiuse mäe tipus pärast rasket tõusu tervitavad.

 616. kohaga lõpetanud Indrek Sarapuu raporteeris oma blogis: “Kalevipoja rattamaratonil on korralduse poolt alati tehtud veidi rohkem, kui sarja tase seda nõuab. Näiteks show Laiuse mäel. Algas see hoiatussildiga kurjast koerast, papist meisterdatud koerakuudiga, mille ees pisike mängukoer, ja kuudist kostsid võimsad möirged. Selliseid asju on vaja! Loodan, et traditsioon jätkub.”

Lisaks sellele oli Laiuse mäel püsti pandud telklaager sildiga “Alpi küla” ja reklaamiti ka küüslaugunapsi, mis pidavat krampide vastu aitama. Muu hulgas said kõik maratoni läbinud tasuta külastada samal ajal Jõgeval peetud küüslaugufestivali.

Poolmaratonile startis ligi kolm ja poolsada ratturit, kellest kiireim oli finišisirgele turvalise eduga jõudnud Veiko Soo. Teiseks jäänud Kristjan Johanson kaotas talle kuue sekundiga. Sarja liider Kirill Tarassov lõpetas 35-kilomeetrise distantsi kolmandana.

Samsung Estoninan Cup’i viimane etapp sõidetakse 7. septembril Pärnumaal Jõulumäel. 

TULEMUSED

Kalevipoja rattamaratoni paremad

1. Caspar Austa 

2. Erki Pütsep

3. Alges Maasikmets

4. Helmet Tamkõrv

5. Markku Ainsalu

6. Tarmo Neemela 

Poolmaratoni esikuuik

1. Veiko Soo

2. Kristjan Johanson

3. Kirill Tarassov

4. Tomass Karlis Iljenko

5. Siim Kiskonen

6. Sten Pelska 

Edukamad võistkonnad

1. Amps-Extreme Sport

2. Fixus Sport

3. A&T Sport TYSK Team

4. Nissan Thule ProTeam

5. Hawaii Express Team

6. Arctic Spor Club 

Samsung Estonian Cup üldjärjestus

1. Caspar Austa

2. Alges Maasikmets

3. Ivo Suur

4. Allan Oras

5. Helmet Tamkõrv

6. Henno Puu

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus