Püssis võidutsesid Markov ja Schmidt

Ida-Virumaa seeriajooksude avavõistluse, XXVII Püssi seeriajooksu esimese etapi parimad olid vokalane Helen Schmidt ja kohtlajärvelane Aleksei Markov.

Reede õhtul Püssis toimunud 5 km jooksu võitjana sai Markov finišiajaks 16.24, Andres Sune lõpetas teisena ajaga 17.08 ja Heiki Velbale andis kolmanda koha aeg 17.17, teatas Ida-Virumaa spordiliidu peasekretär.

Õrnema soo kolm kiiremat said 3 km distantsil aja alla 11 minuti: 1. Helen Schmidt 10.38, 2. Julia Bulina 10.43, 3. Nastja Taar 10.58.

Eri vanuseklasside võitjad: Helin Müüdla, Vane Vähk, Polina Hmeljova, Frol Ruslanov, Laura Kallas, Mark Dorošenko, Nastja Jeskina, Markko Etverk, Nastja Taar, Helen Schmidt, Merike Etverk, Helen Mast, Luule Laidro, Ülo Tuur, Eino Tolga, Heiki Velba, Aleksei Markov, Jaanus Bauman, Andres Sune, Kaarel Schmidt.

Kokku sai 1, 3 ja 5 kilomeetri distantsil aja kirja 162 jooksjat, lisaks oli 24 võistlejat tillujooksus.

13 osavõistlusega Ida-Virumaa seeriajooksude sarja järgmised etapid peetakse maikuus. 28. mail on Sinivoorel kavas mäkkejooksuvõistluse “Joostes tippu” esimene etapp ning 30. mail on Uljastel Püssi seeriajooksu teine etapp. Ida-Virumaa seeriajooksude kavva kuulub ka staadionidel toimuv “Ida-Virumaa aastajooks 2008m”.

Lisainfot jooksuvõistluste kohta ning reedese etapi pildid ja protokolli leiab huviline veebist aadressidel www.sportiv.ee ja www.sekundomer.ee.