Purskkaev pandi tööle

 

Teisipäeval pandi tööle Jõgeva kesklinna parki rajatud purskkaev. Lõppenud on ka pargi renoveerimistööd, mis läksid koos purskkaevu ehitamisega maksma ligikaudu viis ja pool miljonit krooni.

Renoveerimisel oli peatöövõtjaks OÜ Jyky, suurimaks alltöövõtjaks põhiliselt teehooldustöödele spetsialiseerunud OÜ Tavt. OÜ Jyky juhatuse liikme Elmut Aasma sõnul läks pargi renoveerimine ettearvatust mõnevõrra kallimaks eelkõige seepärast, et projekti valmimise ja teostamise vahele jäänud aeg oli üsna pikk.

“Projekt valmis ju juba viis aastat tagasi ning selle aja jooksul jõudsid mitmed seisukohad ja vajadused muutuda,” ütles Elmut Aasma. “Näiteks tuli kultuurikeskuse juurde paigaldada uus elektrikapp — selleks, et seal korraldatavate vabaõhuürituste ajal ikka piisavalt voolu tarbida saaks.”

Aasma sõnul on uuendatud pargi plussiks see, et jalgteed said paika pandud linlaste väljakujunenud liikumismarsruute järgides. See peaks vältima murule jalgradade sissetallamist. Vastupidav ja pestav metallist pargimööbel pärineb Saksa firmast Erlau, mille toodangut ei Eestis ega ka teistes Balti riikides varem kasutatud pole. Unikaalsed on ka pargilaternad, mille ülespoole suunatud valgusjoa peegel maa poole tagasi peegeldab. Peeglite liigutamisega saab valgusjuga soovi kohaselt suunata ning sel viisil pargis valitsevat atmosfääri kujundada.

“Nüüd jääb uuendada veel linna- ja maavalitsuse esine ning mõned ümberkaudsed tänavalõigud — siis on kesklinna kvartal korras,” ütles linnapea Viktor Svjatõšev. “Vabaõhuürituste korraldamiseks paremate võimaluste saamiseks kaetakse linna- ja maavalitsuse esine ala tänavakivide ja konteinerhaljastusega, mida saab ürituste ajaks teisaldada.”

Töötavat purskkaevu käisid paljud linlased juba üleeile õhtupoolikul uudistamas. Kes viskas basseini õnnemünte, kes kirus, et linna raha oleks tulnud mõnda vajalikumasse kohta paigutada. Rahvasuus liigub ka ütlus, et Jõgeval on nüüd Kremli müür (kultuurikeskuse esisele haljasalale püstitatud ehismüüritis), Punane väljak (maavalitsuse esine lipuväljak) ja pronksmees (Hea Linna Vaim).

Reede keskpäeval saab Jõgeva linna päevade avamisele kogunev rahvas näha aga esimest malepartiid kesklinna parki rajatud välimalelaual.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus