Purikafestival lõpeb Kosmoses

Külmalinnas Jõgeval peetakse ülehomme taas jääpurikafestivali. Seekord toimuvad purikavõistlus ja mitmed muud ettevõtmised kesklinnas Suurel tänaval, pidu peetakse aga restoranis Kosmos.

Vahest kõige suurem uuendus on tänavuse jääpurikafestivali puhul see, et festivali korraldajad MTÜst Miinus 43,5 on traditsioonilise kelguvõistluse Talverõõm korraldajatega n-ö seljad kokku löönud. Nii juhatabki ülehomse festivalipäeva sisse isetehtud kelkude võidusõit Laiuse mäel. See lõbus jõukatsumine algab keskpäeval ning sõiduriistad, mis pärast võidusõitu veel terved, tuuakse purikavõistluse ajaks Jõgeva kesklinna festivalile kogunevale rahvale uudistada. Kelguvõistluse kohta saab lisainfot kodulehelt www.talv.ee .

Linnas algavad festivalisündmused kell 16, ent sõidukitega liiklejail tuleb juba laupäeva hommikust saati arvestada sellega, et muusikakooli ja Swedbanki kontori vahele jääv Suure tänava lõik on suletud, sest sinna hakatakse rajama improviseeritud välilava ning paigaldama heli- ja valgustehnikat. Lava saamiseks kasutatakse, nagu mullugi, kaht veoautot ning lavale seatakse üles valulauad, mis kõlbavad nii jääpurikate kasvatamiseks kui ka nende sulatamiseks. Kumba võistlusala ilm soosib, ei oska keegi ette öelda.

Pole külma ega sooja

“Nüüd pole meil tegelikult enam sooja ega külma, kas tuleb külm või soe ilm, sest oleme juba harjunud mõlema variandiga arvestama,” ütles MTÜ Miinus 43,5 juhatuse esimees Raul Taul. “Internetiprognoosidele ja sisetundele tuginedes tõstsin möödunud nädalavahetusel ämma moosid ja tihaste peki sügavkülmikust välja ning panin veega täidetud kondiitrikotid ehk tulevased kunstjääpurikad asemele. Nii et kui ilm purikate kasvatamist ei soosi, siis sulatame kunstpurikaid.”

Lisaks purikavõistlusele saab rahvas kuulata ilmatarkade juttu (taas on kohale oodata Maalehest tuttavat Rapla Liisut), kaasa lüüa päevajuht Valdi Reinase ehk Külmamehe eestvedamisel korraldatavatel võistlusmängudel, jälgida Jõgeva Muusikakooli huviõppeosakonna tantsupiigade esinemist ja kosutada ihu Kõnnujõe talu jääbaaris. Linnavalitsus tänab aga festivalipubliku ees neid ettevõtjaid, kes toetasid linna aastavahetuse ilutulestiku korraldamist.

“Mõni pauk lendab ehk festivaliõhtulgi taeva poole,” arvas MTÜsse Miinus 43,5 kuuluv linnapea Kalmer Lain. Raul Taul aga lisas, et taevast on oodata ka pauguta üllatusi. Nii et kes aega saab, vaadaku üles: võib-olla näeb seal midagi huvitavat.

Kampsun ja karupüksid

Kui purikasulatus- või purikakasvatusvõistlus läbi, kanduvad sündmused kõrval asuvasse restorani Kosmos. Tõsi, sinna pääsemiseks peab soetama neljaeurose pääsme (tegemist on neljanda festivaliga!). Peo muusikapoole eest hoolitseb Erich Krieger ning seal saab tantsida, võistelda ja ilmateemalises mälumängus osaleda. Ka purikavõistluse paremaid autasustatakse Kosmoses.

“Kosmose peol on riietusena au sees kampsunid ja karupüksid ning stiilseimate maavillaste kostüümide kandjad saavad ka auhinna,” lubas Raul Taul. “Kosmosesse mahub 80-100 inimest ning kehtib põhimõte kes ees, see mees. Kaaluta olekut oleme Kosmosesse tulevatele pidulistele ka lubanud, aga missuguse mehhanismiga me selle tekitame, vajab veel täpsustamist.”

Ehkki kümmekond võistkonda on end purikavõistlusele juba üles andnud, kutsus Kalmer Lain linna ja ümbruskonna asutusi-ettevõtteid üles veel võistkondi moodustama ja registreerima: laval jätkub ruumi umbes kahekümnele esindusele.

“Kel fantaasiat ja võimalusi, tulgu kostümeerituna, sest nii on rahval lõbusam ning võistlejail endil rohkem šansse pressifotograafide “torude” ette jääda,” lisas Raul Taul.

Tuleva-aastane jääpurikafestival kannab viiendat järjekorranumbrit ja see tahetakse korraldada suisa rahvusvaheline: külla kavatsetakse kutsuda Jõgeva sõpruspiirkondade esindajad. Tänavuse festivali kohta saab aga lisainfot kodulehelt www.kylmalinn.ee.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus