Puit-Profiil kiire kasvu faasis

 

Eelmisel aastal ehitati Põltsamaa firmas Puit-Profiil senised kaks väikest tootmisliini ümber üheks. Eelmise aastaga võrreldes on tootmismaht ettevõttes sisuliselt kahekordistunud.

Kui möödunud aastal osteti Puit-Profiili 750 tihumeetrit toorikuid, siis tänavu plaanitakse osta juba 1500 tihumeetrit. Järgmise aasta lõpuks loodetakse jõuda 2400 tihumeetri toorikute ostuni.

Firmas valmistatud liimpuidust detailidest läheb ekspordiks 75-80 protsenti. Enamik toodangust läheb Norrasse, üsna palju ka Suurbritanniasse, vähem Soome, veidi Rootsi ja Poolasse.

Ülejäänud osa toodangust müüakse küll Eesti aknatööstustele, kuid ka nende tööstuste toodang läheb enamjaolt eksporti, mistõttu Eesti turule jääb Puit-Profiili toodangust ligikaudu üks protsent.

“Oleme kiire kasvu faasis,” lausus ASi Puit-Profiil juhataja Tiit Saar. Ettevõtte juhi sõnul suudavad nad  majanduslanguse järel kiiresti kasvada. “Kui langus on põhja ära puudutanud, oleneb kõik sellest, kellel on selle järel parim stardikiirendus,”  nentis Tiit Saar, kes rääkis, et

firma alustas  omal ajal väga väikesena. Nüüd on kunagisest n-ö põlve otsas alustanust välja kasvanud üks Põltsamaa tuntumaid ja ka arvukama töötajaskonnaga ettevõtteid. Tiit Saare sõnul võib nende firma hooneid vaadelda nagu vaese mehe maja, mis on oma praegusel kujul valminud jupikaupa.

Puit-Profiil valmistab liimpuidust detaile akendele ja ustele.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus