Puit-Profiil ehitas uued kuivatid ning täisautomaatse katlamaja.

Kolmekambriline kuivati, millel iga kambri maht on 75 tihumeetrit, võimaldab kuivatada ligi 10 000 tihumeetrit puitu aastas. Uus saepurul töötav katlamaja on täisautomaatne ja kasutab tekkivad puidujäägid soojatootmiseks. Katlamajaga koos ehitati ka uus 180 m3 saepuru mahutav hoidla ja uus korsten.

“Ehitustöödega alustasime eelmise aasta novembris, ettevalmistustega aga mõni kuu varem. Projekteerimine ja rahastamiskava kokkuseadmine sujus oluliste tõrgeteta. Samuti soosis meid soe ja hilinenud talv, ” rääkis ASi Puit-Profiil omanik ja juht Tiit Saar.

Uus liin toob uued töökohad

Sisseseade komplekteeris ja paigaldas Hekotek. Kuivatihoone ehitamisel oli peatöövõtjaks OÜ Bueno, katlamajahoone ehitusel aga OÜ Oberpahlen.

“Tänaseks on kõik ehitatu ka töös. Probleemid puidu kuivatamisega peaksid nüüd mõneks ajaks lahendatud olema. Kui me enne kuivatite ehitamist käisime puitmaterjali mujal kuivatamas, siis praegu võime kuivatamisteenust ka teistele pakkuda,” märkis ettevõtte omanik ja juht.

“Puit-Profiili käive on aasta-aastalt kasvanud ja see lubab loota, et peagi kulub kogu kuivativõimsus oma tarbeks. Tootmismahtude kasv ei ole muidugi otseselt seotud kuivatitega ning seetõttu töökohtade arv ettevõttes ei kasva. Uued kuivatid on lihtsalt tootmise vajalik osa, ilma milleta on kvaliteetse toodangu valmistamine keerukas. Samas on kvaliteet ja tarnekindlus meie tootmise juures esmatähtsad. Töö on organiseeritud kahes vahetuses ning reservid tootmismahu kasvuks on ammendumas. Nii kavandab ettevõte järgmise paari aasta jooksul uue liimpuiduliini ehitamist. Siis on loota ka uute töökohtade tekkimist,” lisas Tiit Saar.

95 protsenti toodangust Norrasse

Vajalik saematerjal ostetakse Eesti saeveskitelt, suuremateks hankijateks on Lõuna-Eesti saeveskid Toftan, Barrus ja Aller Trading.

Üheksakümnendate aastate keskpaiku kahe mehega tööd alustanud ASist Puit-Profiil on praeguseks saanud ettevõte, mille eelmise aasta käive oli 22,5 miljonit, käesoleva aasta prognoosiks on 30 miljonit krooni. Liimpuidust ukse- ja aknatoorikuid valmistav ettevõte annab tööd 32 inimesele.

Töötajad on peamiselt pärit Põltsamaa piirkonnast ning nende väljaõpe on toimunud kohapeal, ettevõttes. Kaader on olnud püsiv, viimase kolme-nelja aasta jooksul on töölt ära läinud kaks inimest.

95 protsenti toodangust eksporditakse Skandinaaviamaadesse. Sellest suurem osa läheb Norrasse. Ettevõttel on ligi 2000 ruutmeetrit tootmispinda.

Eelmise aasta Äripäeva lisa Jõgevamaa TOP 2002 andmetel saavutati 70 Jõgevamaa ettevõtte seas teine koht. 6. mail 2004 avaldatud Jõgevamaa TOPis jäädi 55 äriühingu seas üldkokkuvõttes 14ks.

?2002. aasta lõpus investeerisime optimeerivasse saeliini ja sõrmjätkamisliini,” teatas firma omanik ja juht Tiit Saar.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus