Puidufirmat kimbutab oskustööliste puudus

Kui maavanem tutvus Põltsamaal puidufirmaga Taumar Puit, selgus, et ettevõtet kimbutavad kõige rohkem tööjõuga seotud probleemid – nimelt ei jätku oskustöölisi.

Firma juhi  Dauno Maiste sõnul valmistavad nad oma väikeses nelja-viie töötajaga puidutööstuses peamiselt uksi-aknaid ja mööblit. Juhataja sõnul on probleemiks oskustööliste leidmine. “Pole kusagilt võtta selliseid mehi, kes suudaksid ühe mööblieseme otsast lõpuni valmis teha. Masstoodangut me siin ei tee ja seetõttu vajame laialdasemate oskustega inimesi,” rääkis ta.

Maiste sõnul otsisid nad mõni aeg tagasi töötukassa vahendusel tislerit. Nende juurde ilmuski Põltsamaa Felixis tegutsenud hooajatööline. Juhataja küsis tööotsijalt, millega ta Felixis tegeles. “Hööveldasin kapsaid,” sai ta vastuseks. “Ütlesin siis sellele inimesele, et höövel on meil siin küll olemas, aga kapsaid mitte,” rääkis Dauno Maiste.

Suurem osa Taumar Puidu toodangust läheb piiri taha lähiriikidesse. Kuid üht-teist tehakse ka siseturule. “Kui maavanem Jõgeva kultuurikeskuses kõnet peab, siis kõneleb ta just meie valmistatud kõnepuldist,” tõi juhataja näite.

Maavalitsuse hooneski leiab Taumar Puidu toodangut. Samuti tuleb neil valmistada vanas stiilis uksi, aknad või midagi muud.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus