Puhu ristis peatub vähem busse

Kaugbussiliinide sõidugraafikus on viimasel ajal koroonaviirusest tingitud kriisiga seoses tehtud korrektiive ning paljud varem käigus olnud liinid on sõiduplaanist kadunud. Eriti puudutab see kommertsbussiliine, mida riik sarnaselt maakonnasisese ühistranspordiga ei toeta.


Et Põltsamaa linna kaugliinibussid enam sisse ei sõida, siis on inimesed Põltsamaal juba aastaid harjunud sellega, et Tallinnasse või Tartusse sõitmiseks tuleb kõigepealt linnast Puhu risti peatusesse kõndida. Mõned aastad tagasi peatus Puhu ristis igal pool- ja täistunnil mõni buss. Vahel väljus samal kellaajal koguni mitu bussi Tartu või Tallinna poole.
Viimasel ajal on aga Puhu ristis peatuvate bussid arv märgatavalt vähenenud, lausus MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne.
„Ma ei ole küll täpset statistikat pidanud, kui palju väljumisi käigust on võetud, kuid võin öelda, et tippajal oli Tartu suunal kolm busside väljumisaegadega lehte ja Tallinna suunal kaks lehte üleval, nüüd on Tartu poole üks leht ja Tallinna poole samuti ainult üks leht üleval, kusjuures viimasel on ainult pool lehte täidetud,” nentis Heldur Lääne.
Piletimüügikeskkonna andmetel väljub praegu Puhu ristist Tallinnasse seitse ja Tartusse kaksteist bussi päevas.
Küsimuse peale, kui sageli on sõiduplaane Puhu risti peatuses vaja olnud välja vahetada, vastas Heldur Lääne, et pea-aegu igal nädalal on käigust võetud liinide tõttu tulnud peatuses üleval olevat bussiaegade tabelit vahetada.
„Liinide korraldamisel on ettevõtetele tõesti antud vabad käed. Kaugliinide kadumise osas ei oska kahjuks pikemalt kommenteerida, kuna minu kohustus on tegeleda maakonnaliinidega,” nentis Lääne. Samas möönab ta, et praegune aeg on bussiettevõtetele keeruline ja busside täituvus jätab soovida.
Puhu ristist väljub esimene buss Tallinna bussijaama kell 3.12 hommikul, viimane kell 19.38 õhtul. Tartusse väljub esimene buss kell 6.07 ning viimane kell 22.33.
TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus