Puhu-Ristis asuv tööriiete pood sai avaramad ruumid

Osaühing Kastöör on tegelenud tööriiete müümisega alates 2002. aastast. Juhataja Valdis Oja sõnul lähtuti ettevõtlusega alustamisel sellest, et töö ajal pole inimestel aega poodides käia, seepärast on tarvis tööriided-jalatsid ja kaitsevahendid neile töökohale kätte toimetada.

“Oleme firmadesse kohale sõitnud ja kogu kollektiivi sobivasse vormi riietanud. Klientide arv kasvab pidevalt ja ulatus paar aastat tagasi 300-ni. See tekitas vajaduse poodide avamiseks. Kahe aasta vältel avasime kolm poodi,” rääkis ta.

“Logistilises mõttes osutus poe avamiseks väga asjalikuks kohaks Põltsamaal Tallinna-Tartu maantee ääres asuv Puhu-Risti. Nõudlusest ja sortimendi kasvust tingituna jäi aga senine pood mõne aastaga kitsaks. Kui samas majas vabanes teine korrus, kolisime pärast kuuenädalast remonti 40-ruutmeetriselt pinnalt 210- ruutmeetrisele pinnale. Uuel müügisaalil on nüüd ripplagi ja uued valgustid, põrandat katab vaip. Suureks üllatuseks ei tahtnud aga kaup sinnagi hästi ära mahtuda. Teist korrust on kauplusele peetud küll asukoha poolest miinuseks aga on öeldud sedagi, et trepist ronimisel pidavat iga aste eluiga viis sekundit pikendama. Uues kaupluses on ka palju mugavam riideid valida ja selga proovida. Nõu võib küsida kolmelt asjatundlikult müüjalt, ” rääkis Oja, kelle sõnul on nõudlust tööriiete vastu  suurendanud ka mitmed sätted tööseadusandluses. “Samuti  on firmad hakanud rohkem oma imago eest hoolt kandma.  See tekitab ka töölistes tugevama ühtekuuluvustunde ja tõestab tööandja paremat hoolitsust töötajate eest.

Põhjusel, et  inimesed veedavad suurema osa ajast tööriietes, on mööda saamas mentaliteet, et tööle pannakse selga vanad  ja oma aja ära elanud joped või ülikonnad. Riided peavad olema mugavad ja vastupidavad, ka nüüdisaegsel disainil on oma väärtus.

“Olen korduvalt olnud tunnistajaks olukorrale, kui tülpinud pilguga, auklikuks põlenud ja õlistes dressides-kampsunis töömees saab selga uue vormi ja hetkega läheb tal selg sirgu ja silm särama. Tema olek väljendab teotahet,” rääkis osaühingu Kastöör juhataja.

Endises tööriietepoes avas Kastöör aga kaupluse “Varakamber”. “Otsustasime aja jooksul kogunenud vanavara osaliselt ära müüa, sest kindlasti on inimesi, kellel selle kauba peale silma. Kahtlemata täiendame kaubavalikut ka selles poes,” lubas Valdis Oja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus