Puhkus Los Angeleses – kuidas veeta 5 päeva Ameerika filmipealinnas?

SISUTURUNDUS

Unelmate puhkusest unistame me kõik ning need, kes võtavad ette pikkasid lende ning kaugeid sihtkohti, unustavad tihti lisada ühe imelise linna oma järgmiste sihtkohtade hulka. Enamasti on eestlased valinud Aasia riike oma reisisihtkohaks. Vietnam, Kambodža, Jaapan, Tai ja paljud teised riigid on ühed neist sihtkohtadest, kuhu jõudmiseks tuleb ajaliselt kulutada ca 24 tundi. Läände suundudes aga saaks säästa aega ning kaunis Los Angeles on taas muutumas populaarseks puhkusekohaks eestlaste seas. 

Enne reisile suundumist tuleks kindlasti tutvuda infoga võimalike turismiatraktsioonide kohta. Viie päeva jooksul on võimalik käia vaid loetud kohtades, sest distantsid asukohtade vahel on küllaltki pikad ning linnas on liikumine kõige efektiivsem kas bussi või rendiautoga. Ühistransport katab linna 100% ulatuses, mis võimaldab läbida pikki distantse küllaltki odavalt. Lennupileteid broneerides on soovitatav hankida ka reisikindlustus, sest tänu transfeeridele võib teie pagas kaduma minna. Parima pakkumise saamiseks soovitatakse kasutada reisikindlustuse kalkulaatorit, sest USA-sse reisides võib kindlustus olla küllaltki kallis. 

Los Angeles on teada tuntud filmitööstuse sünnipaik ning enamus maailmakuulsaid näitlejaid on just pärit sellest päikesepaistelisest linnast. Nelja miljoni elanikuga linn on New Yorgi järel üheks suurimaks linnaks Ameerika Ühendriikides. 16. sajandil oli LA linnaala elukohaks Tongva rahvale, kuid 1542. aastal okupeeriti hispaanlaste poolt. Kullakaevanduste loomisega koondusid läänerannikul elavad inimesed kõik antud piirkonda, ning nafta avastamisel kasvas selle piirkonna elanikkond veelgi. Tänapäeval meelitab LA turiste aga oma imelise ilma, päikesepaiste ning aktiivse meelelahutusega. Filmitööstuse huvilistele on see linn ideaalne sihtkoht. 

Filmitööstuse etalon kutsub külla 

USA filmitööstus on miljardi dollari äri ja Hollywood on ülemaailmse filmitööstuse keskus. Motion Picture Associationi (MPA) andmetel oli filmitööstuse globaalne kassatulu 2019. aastal 42,5 miljardit dollarit. Sellest USA ja Kanada osakaal oli 11,4 miljardit dollarit, mis moodustab üüratust summast kolmandiku. Lisaks sellele oli MPA hinnangul filmide ja televisiooni ülemaailmse voogedastuse turg 2020. aastal 83 miljardit dollarit. Filmi- ja televisioonitööstusega tegeleb Los Angeles tervikuna, sest 60% registreeritud ettevõtetest pakub ühel või teisel moel teenuseid just Hollywoodiga seotud tööstusharudele. 

USA filmitööstusel on märkimisväärne majanduslik mõju, andes tööd sadadele tuhandetele inimestele ja panustades kohalikku majandusse, luues töökohti ning teenides tulu turismist ja muudest seotud tööstusharudest. Filmindus toetab ka paljusid teisi tööstusharusid nagu reklaam, tehnoloogia ja hotellindus.

Mida võtta ette Los Angeleses 5 päeva jooksul?

Päev 1: Üheks peamiseks sihtkohaks Los Angeleses on Universal Studios. Tegemist on filmitööstuse suurima stuudioga, millega on võimalik ka turistidel tutvuda. Stuudiotuuridel on võimalik osaleda kõigil huvilistel ning neid korraldatakse igapäevaselt. Pilet maksab vahemikus 114 kuni 134 dollarit inimese kohta ning tuuri pikkuseks on 1 tund. Lisaks sisaldab pilet ka erinevaid atraktsioone. 

 Päev 2: Hollywoodi sildi külastuseks tuleb suunduda aga Griffithi parki, mille nõlvale kuulus kiri 1923. aastal paigaldati. 13.7 meetrised tähed 106,7 meetri ulatuses värviti värskelt üle 2022. aastal, et tähistada selle 100ndat aastapäeva. Pärastlõuna võib veeta Griffithi Observatooriumi mäel, kust avaneb imeline vaade linnale.

Päev 3: Taas tuleks suund võtta ookeani äärde ning seekord Santa Monica randa. Santa Monica muul on üheks populaarsemaks turistiatraktsiooniks. Peale muulil käiku soovitame külastada Getty muuseumi, mille külastamine on kõigile tasuta. Kaunite aedadega muuseum on keskendunud arhitektuurile ning kunstile.

Päev 4: Kuulsuste allee ehk Walk of Fame on Hollywoodi kõige tuntum tänavatee, mis on sillutatud tuntud Hollywoodi näitlejatele pühendatud tähtedega. Ajaloolise maamärgina tituleeriv Boulevardi tänav täieneb tähtedega igal aastal ning võimalusel võiks igaüks üles leida enda lemmikule staarile pühendatud tähe. Õhtusel ajal võiks suunduda Sunset Boulevardile, mis võlub oma imeliste restorani valikute poolest ning palmidega ääristatud teedega.

 Päev 5: Los Angelese loodusajaloo muuseum ehk Natural History Museum of Los Angeles on üheks huvitavamaks muuseumiks Inglite linnas. Paljud tuntud Hollywoodi filmid on filmitud selle muuseumi müüride vahel (näiteks Öö muuseumis”) ning neid vahvaid dinosauruste skelette ning loodusega seotud väljapanekuid on võimalik külastada igapäevaselt. Ja kindlasti ei tohiks lahkuda Los Angelesest ilma Disneylandi külastamata. 

blog comments powered by Disqus