Puhkemajad eeldavad koolilõpetajatelt viisakat käitumist

Sel nädalalõpul toimuvad enamikus koolides lõpuaktused.  Kui koolis on traditsiooniks saanud hiljem koos ka pidu pidada, siis tasuks noortel teada, millistel tingimustel nad puhkemajadesse ja turismitaludesse pidutsema oodatud on. Selleks, et üks korralik pidu maha pidada, tuleb leida sobiv koht

Kui varem tähistati lõputunnistuste saamist koolimajas või  kellegi maakodus, siis viimastel aastatel on trendiks saanud mõne peoruumi üürimine, mida ka Jõgevamaal näikse jaguvat.

Üüripinna rentimine lõpupeo tarvis on oluliselt mugavam kui peo organiseerimine koolimajas, mis peab teatud kellaajaks korras ja kasitud olema. Samas ei taha noored ka riskida peo pidamisega oma eravalduses, sest pahatihti, kuigi mitte alati, lähevad need olengud üle arutuks läbustamiseks. Seepärast  ongi kõige mõistlikum kulutada raha ja rentida peoruum. 

Populaarsed rendipinnad

Jõgevamaal on internetilehekülje www.visitestonia.com andmeil selliseid paiku 23.  Sageli hoiduvad majutusasutused lõpupidudest, kuna üleliigse alkoholi ja eufooria tagajärjel võivad noored tekitada võõrustajatele majanduslikku ja moraalset kahju. Näiteks tunnistas Linnuse talu peremees Kalev Jalasto, et eriti hea meelega ta lõpupidusid oma turismitalus korraldada ei taha, kuna need kipuvad üle minema suuremaks lammutamispeoks.

Samas pole Voore külalistemajal lõpupeoliste vastu otseselt midagi, kuid nende tingimus on, et alaealiste (põhikooli) lõpupidudel peab olema vastutavaks isikuks täiskasvanu.

Et alaealised siiski kipuvad sellistel pidudel alkoholi tarvitama ja et meie seda lubada ei taha, siis peetakse meie  juures selliseid pidusid vähe,” nentis Voore külalistemaja müügijuht Evelin Bogdanov. 

Kõik külalised lahkelt oodatud

Siiski ei tähenda lõpupeod kindlasti arutut alkoholi tarvitamist ja maise vara lõhkumist. Jõgeva vallas asuvas Jahimajas on lõpupidusid varasematel aastatel korraldatud ning probleeme pole seal nendega seoses ette tulnud. Jahimaja peremehe Madis Õunapuu sõnul tänavuseks aastaks neil koolilõpetajatega veel mingit kokkulepet peo pidamiseks ei ole, seega ei osanud ta ka öelda, kas tänavu nende asutuses lõpupidu peetakse.

“Kui peaksime mõne lõpuklassiga kokkuleppele jõudma, siis meie poolt igal juhul takistusi ei ole,” kinnitas ta.

Paljud majutusasutused on suveperioodi alguseks juba ka ammu broneeritud. Mokko turismitalus Änkkülas polnud varem taoliste pidude pidamiseks vastavaid ruume. Selleks aastaks on ruumid küll olemas, kuid need on juba ammu juunkuuks teiste ürituste tarvis broneeritud.

Pala vallas asuvas Aarde Villas on varem peetud vaid kõrgkooli lõpupidu, mis on keskkoolinoorte omast oluliselt soliidsem ja vaoshoitum, kuid samas pole villal ka gümnaasiumipidude vastu midagi. Muidugi tekitavad noored peo ajal lärmi, kuulates tavapärasest valjemat muusikat. See  võib teisi öömajalisi häirida, seega oodatakse noortelt viisakat käitumist ja mõistvat suhtumist teistesse majas viibijatesse.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus