Pühapäeval valima!

Pühapäeval valitakse meie Riigikogu 12. koosseis. Jõgevamaa inimeste aktiivne osavõtt eelvalimistest näitas, et meie inimestele läheb korda, kes järgmise nelja aasta jooksul parlamenti pääsevad. E-valimine on kogunud populaarsust — tõsi, see on mugavaim viis oma hääl anda.

Samas on väga palju neidki, kes hindavad oma kodanikukohuse täitmisel just traditsioonilist käiku valimisjaoskonda. Nemad lähevad valima pühapäeval.

Kahjuks on ka väga paljud inimesed eravestlustes tunnistanud, et ei lähegi enam valima. Sest vali või ära vali, mitte midagi ei muutu. Muutusi on aga väga vaja.

Iga valija peaks endale ikkagi selgeks tegema, kes tema poolt soovitut ellu suudaks viia. Oma valimisplatvorme on kandidaadid saanud tutvustada, on peetud debatte. Sõnasõda ja räiget poriga loopimist pole nende valimiste eel õnneks ette tulnud.

Ja ilmgi tõotab tulla pühapäeval kodust väljatulekut ning jalutuskäiku soosiv – ilmajaama prognoosi kohaselt peaks meil tulema päikeseline ja mõõdukate miinuskraadidega ilm. Ainult tuul võib olla küllalt tugev, 6-10, puhanguti 14 meetrit sekundis, kuid õhtuks tuul nõrgeneb. Valimisjaoskonnad on avatud hommikul kella 9-st õhtul kella 8-ni. 

5. märts 2011

blog comments powered by Disqus