Pühapäeval sai teoks tervisepäevade finaal

Möödunud pühapäeval kogunes spordihoonesse Virtus paarsada tervisespordihuvilist, et hankida teadmisi tervislikust toitumisest ja esmaabist. Prooviti ka uusi ja huvitavaid treeninguvõimalusi.

Päev algas Eesti Õdede Liidu lektori Tiina Kase loenguga, kus tehti juttu tervisliku toitumise olulisusest sügisel. Oma töid ja tegemisi oli tutvustama tulnud ka Eesti Geenivaramu. Kohapeal oli võimalik tutvuda geenivaramu küsimustikuga ning saadi teada, milleks Geenivaramu suuremahulist uuringut läbi viib. Samal ajal said soovijad mõõta oma vererõhku. Paljud lasid seda mõõta enne ning ka pärast treeningut.

Kuna pühapäeval oli tegemist Tervisepäevade 2010. aasta finaalüritusega, siis oli kaasatud ka mitmed tuntud spordiklubid. Tervisepäeva aktiivsetele külastajatele olid spordiklubi Bonsuna treenerid juba tuttavad, nimelt osales Bonsuna ka kesksuvisel Jõgeva linna Tervisepäeval, kus teiste hulgas lõi kaasa ka Marek Kalmus. Sel korral kulturismi maailmameistrit Jõgeval ei olnud, kuid see-eest viisid treeninguid läbi teised nimekad sportlased.  

Aeroobika naistele ja lastele

Sissejuhatava võimlemise ja soojendusharjutused viis läbi Tulbi spordiklubi aeroobikatreener Hedi. Tänavu aasta kulturismi ja bodyfitnessi Eesti meistritiitli pälvinud Esta Pilt võttis Tulbi spordiklubi treenerilt aeroobika juhendamise teatepulga üle ning viis läbi liikuvaeroobika treeningu naistele. Pärast Esta Pildi juhendamist astus naiste aeroobikat vedama Bonsuna treener Annika Summel. Viidi läbi ka BoxMix aeroobika treening, mis kujutas ennast võimlemist  võitluskunste jäljendades. Samal ajal viis laste aeroobikatreeningut väikeses saalis läbi Bonsuna klubi liige Triin Aigro.

Samal ajal, kui naised Virtuse peasaalis võimlesid, andis Rene Poljakov, kes on mitmekordne Eesti meister rinnalt surumises, jõusaalis näidistreeningu. Ta selgitas ka, millest peaks võhik, kes soovib end heasse lihasvormi ajada, jõusaalitreeningutel alustama. Poljakov rääkis, millised masinad teatud lihasgruppe vormivad ning millistest raskusastmetest ja tsüklitest tuleks jõusaalitreeningul alustada. 

Auhinnalaud eelmistest tunduvalt pikem

Kui Poljakov oli meestele treeningunipid kätte jaganud, vallutasid jõusaali naised. Ka neile selgitati, millest tuleks jõusaalitreeningul alustada, ning näidati kätte, millised seadmed lihasgruppe vormivad. Naiste jõusaalitreeningu viis läbi Esta Pilt. Vastne kulturismimeister selgitas, et teatud kehapiirkondade vormimiseks polegi tarvis alati jõusaali külastada. Piisab ka hantlitest ja tavapärastest jõuharjutustest. Selleks, et kõhtu trimmi saada, tuleb teha istessetõuse, käsivarte ja biitsepsite tugevdamiseks tõsta hantleid mitte ainult küljelt rinnale, vaid ka selja tagant üle pea.

Pärast jõusaalitreeninguid, aeroobikat ning ka Eesti Punase Risti läbi viidud esmaabikoolitust oli kätte jõudnud päeva  kõige magusam  ja põnevam aeg. Nimelt hakati välja loosima auhindu. Kuna tegemist oli finaalüritusega, siis oli ka auhinnalaud eelmistest oluliselt pikem. Meened olid välja pannud Jõgeva linnavalitsus, EhitusGamma, Särkasport ja Swedbank. Peaauhind, perepakett Pühajärve spaasse, loositi välja nende hulgas, kes olid sel aastal võtnud osa kõikidest Jõgeva linna Tervisepäevadest. Korraldajad lubasid, et järgmisel aastal laienevad tervisepäevad ka Jõgeva valda.  

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus