Pühapäeval peetakse Palamusel laste ja noorte tantsupidu

Palamusel on lõppeval nädalal tehtud viimaseid ettevalmistusi pühapäeval peetavaks Jõgevamaa laste ja noorte tantsupeoks Elu kui muinasjutt”.

Lavastaja Sirje Kiisi sõnul toimus kolmapäeval Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi staadionil peo peaproov, mida ei seganud ka üpris tugevad hoovihmahood. “Nii lasteaia- kui koolilapsed pidasid reipalt vastu ning neis oli tunda tõelist peo-ootust,” lisas ta.

Ka majandustoimkond tegeleb veel viimaste ettevalmistustega: paigaldame pealtvaatajatele tribüüni, püstitame söögitelgi, kontrollime üle harjutusväljakud. Pühapäeva hommikul hakkame staadioni tantsuväljakuks kaunistama,” rääkis projektijuht Evelyn Merusk.

Korraldav meeskond koos vabatahtlikega teeb kõik selleks, et laste küllalt pikk päev oleks täis rõõmu ja elevust, mis tekib  üheskoos suurel väljakul tantsides. Lastel on ruum, kuhu nad saavad oma asjad panna, pakutakse lõunat ning enne etendust jagatakse veel moonakotid, et pikk päev kergemini mööda saata. Samuti on ajakava sätitud nii, et igal rühmal jätkuks ka vaba aega,” ütles ta.

Helitehnika on meil vihma ajaks kaitstud. Tantsijate puhul jääb vaid loota, et kõigil läbipaistev keep ikka kaasas oleks ning võimalik vihmake head peotuju ei rikuks. Loodame ka, et võimalik vihm ei takista pealvaatajate tulekut, sest lastel oleks tühjavõitu tribüüni ees väga kurb tantsida,” ütles Merusk.

Kõige emotsionaalsemaks kujunevad peol tõenäoliselt tantsud, mis seostuvad konkreetse teksti või muinasjutuga, mida tantsude vahel esitatakse. Kindlasti on kaasakiskuvad ka tantsud, mis tantsitakse koos, sest mida rohkem lapsi ja noori väljakul, seda rohkem energiat sealt kiirgab. Meie peo lõpp on kavandatud pisut teistmoodi, kui oleme harjunud ootama. Kindlasti võluvad pealtvaatajaid lasteaialapsed, sest nii pisikesi tantsijaid pole Jõgevamaal suurtele pidudele kaasatud,” ütles tantsupeo kunstiline kujundaja ja stsenaariumi kaasautor Valdi Reinas.

Palamusel peetaval laste ja noorte tantsupeol astub publiku ette üle 550 esineja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus