Pühapäeval joosti Jõgeval kuues Jõgeva jõulujooks

Jooksu võitis, nagu kaks aastat tagasi, Janar Juhkov, Jõgeva valla kiireimana tuli kaheksandana finišisse Arlet Raha.


10-kilomeetrilisele distantsile registreerunud jooksjaid ja kepikõndijaid oli peakorraldaja Priit Toru sõnul ligikaudu 150. Protokolli järgi lõpetas võistluse 109 jooksjat ja 23 kepikõndijat.
Korraldajana jäi Jõgeva spordikeskuse Virtus juht, Priit Toru, ettevõtmisega rahule.
„Eriti tore on, et üritusele panevad õla alla kohalikud ettevõtjad ning me saame anda igasuguseid auhindu,“ ütles Toru, kelle esmaspäev möödus sponsoreid tänades. Väga tänulik oli ta ka ligi 20 vabatahtlikule ja spordikeskuse töötajatele, kes rajal kui stardi ja finišipaigas abiks olid.
Jooksu võitja, Palalt pärit ja Jõgeval gümnaasiumis käinud Janar Juhkov, oli jooksuga rahul. „Oli vähem libe kui üle-eelmisel aastal, kui osalesin,“ tähendas ta. „Eks sellepärast pole aeg ka väga uhke. Aga vahe järgmistega oli päris suur ja esimene koht on esimene koht,“ nentis Juhkov. Ta ütles, et püüab ikka Jõgevamaa jooksudest osa võtta. „Kutsun kõiki sportlikke eluviise järgima. Ega tulemus nii tähtis olegi. Rõõm oli lõdvestusjooksule minnes näha vastu tulemas päkapikke, põtrasid ja jõuluvanasid. Tore oli, et ka parima kostüümi eest anti auhind,“ arvas Juhkov.
Seekordsel jooksul oli ühel osavõtjal küll ka kiirabi vaja. Kukkujaks oli Jõgeva vallavanem Tiit Lääne, kes oli läinud rajale kepikõndi tegema. „See oli õnnetu juhuste kokkusattumine, umbes meetrijagu libedat kõnnitee ja sõidutee vahel,“ ütles Lääne, kes sai põrutada. Vigastusest hoolimata on vallavanem endiselt tööpostil.

Mehed:
1. Janar Juhkov,
Treeningpartner Sportland Jooksutiim, 0:34:50,0
2. Revo Lumpre,
SK ProRunner, 0:35:44,0
3. Martin Tarkpea, Politsei- ja Piirivalveamet, 0:35:50,7

Naised:
22. Ingrid Riipus,
SK ProRunner, 0:40:58,4
32. Lisett Alt,
JK AameraaS, 0:42:52,7
36. Eve Kitvel,
Eesti Energia Spordiklubi 0:43:54,8

Kiireim kohalik
8. Arlet Raha,
RJK Jõgeva Ramm/Särka Sport, 0:37:27,5

blog comments powered by Disqus